Sněžné jámy
Share

Nejkrásnější pěší túry v Krkonoších

Jste v Krkonoších poprvé a váháte, kam vyrazit? Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější trasy, naplánovali je a servírujeme k výběru. Trasy vedou po ikonických místech, která znáte z fotek a toužíte zakusit na vlastní pohorky. Ale obvykle na nich nekončí, protože ani vy tu nejste jen pro tuctové selfie na instagramu.

Jste tu pro kilometry horských stezek, čistou přírodu, zdolání vrcholů, pohled zpět do údolí. Rádi si osvěžíte čelo pramenitou horskou vodou a hrdlo svlažíte pravým krkonošským pivem. 

Tak kam to bude?

Na Ptačích kamenech

TOP 10 výletů v Krkonoších

Vystoupejte divokým ledovcovým údolím podél toku řeky Labe až k jejímu symbolickému prameni. Půjdete ze samého dna ledovcových karů až na vrchol Labským jam, z jejichž kolmých stěn padají Pančavský i Labský vodopád

Trasa je 19 kilometrů dlouhá. 

Celý výlet

Celodenní okružní trasa vás zavede do nádherných přírodních lokalit odlehlých Rýchor. Člověkem jsou jen málo zasaženy, a tak se tu uchovaly pestré horské louky i hluboké lesy. Nejhlubší z nich je Dvorský prales, typický pokroucenými a mechem obrostlými buky. 

Výhradně rukou člověka pak naopak vzniklo jiné velké dílo, a to pevnost Stachelberg. Její návštěvu určitě nevynechte. 

Trasa je dlouhá 15 kilometrů.

Celý výlet

Vystoupejte z Pece pod Sněžkou až na vrchol Černé hory. Navštívíte rozsáhlé Černohorské rašeliniště, dozvíte se, jaké má vrstvy a jak vzniká. Dojdete na Lučiny, luční enklávu na úpatí Černé a Světlé hory posetou chalupami a boudami, které vás rády občerství na další cestu. Zpět do Pece vás povede jeden z nejkrásnějších výhledů na Sněžku a Obří Důl.  

Trasa je dlouhá 15 kilometrů.

Celý výlet

Příjemný výlet, na kterém poznáte dvě významná střediska západních Krkonoš. Začnete v Rokytnici vyhlídkou z věže radnice. Půjdete k Huťskému vodopádu, který se vine bukovými lesy jako blýskavá pentle a pak padá z výšky 20 metrů. Občerstvení na terase restaurace Dvoračky s výhledem vás nadchne. A pak se vydejte směrem do Harrachova. 

Trasa je dlouhá 13,5 kilometrů. 

Celý výlet

Pokud si přejete navštívit symbolický pramen Labe, ale nechcete se jako většina turistů hned vracet zpět, protáhněte si túru výšlapem na Sněžné jámy. Shlédněte do více než 200 metrů hlubokých karů, na jejichž dnech se blyští jezírka. Pak teprve seběhněte Koňkou cestou k Labské boudě a nezapomeňte se zastavit u Kamenné studánky. Čeká vás Labský důl a Labský i Pančavský vodopád. 

Trasa je dlouhá 19,6 kilometrů. 

Celý výlet

Příjemná procházka malebnou horskou vesničkou vás provede pohádkami Marie Kubátové. Eliščiným údolím se projdete až ke kostelu, kde na vás dýchne atmosféra klidu a míru. Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi, s terénním kočárkem a silnýma rukama to zvládnete též. 

Trasa měří 6,5 kilometru. 

Celý výlet

I krkonošskými boudami vás dovede krásná trasa ve středních Krkonoších. Ze Špindlerova Mlýna vystoupáte na Špindlerovu boudu (můžete si pomoci linkovým autobusem) a pak už se rozběhnete po hřebenové trase. Čekají vás Dívčí i Mužské kameny nebo Ptačí kámen. Potkáte Petrovku, Martinovku, Moravskou nebo Medvědí boudu. Půjdete srdcem Krkonoš a možná se vám ani nebude chtít zpět.

Trasa je dlouhá 19 kilometrů. 

Celý výlet

Krásná hřebenová túra ke Kotelním jámám, o kterých se v pohádkách vyprávělo, že tu Krakonoš vaří mlhu a schovává divoké větry. Na začátku si klidně nechte pomoci lanovkou, z Medvědína už ke Zlatému návrší vystoupáte lehce. Užijete si Mohylu Hanče a Vrbaty, Kotelskou vyhlídku. Kotelní jámy jsou nejkrásnější na podzim, kdy je naplní barevné listí. 

Trasa je dlouhá 17 kilometrů. 

Celý výlet

Bílé Labe, to je roztomilá krkonošská říčka, která hopsá přes kameny v peřejích a překonává kaskády v drobných vodopádech. Její zpěněná voda evokuje bílou barvu, proto tedy příhodné jméno. Trasa proti jeho proudu je zpočátku příjemnou vycházkou, později se změní ve šplhání po pravých horských cestách. Trasa vás zavede k Luční boudě. Zpět doporučujeme se vrátit po červené a projít úbočím Kozích hřbetů. Místní vyhlídka Krakonoš patří v Krkonoších k nejkrásnějším. 

Trasa je dlouhá 17 kilometrů. 

Celý výlet

Modrý důl je překrásné horské údolí s několika původními chalupami, které jsou zapsány jako chráněný soubor původní horské architektury. Navštivte toto kouzelné tiché místo pod masivem Luční a Studniční hory, než vyrazíte dlouhým stoupáním k Richterovým boudám a Výrovce. 

Trasa je dlouhá 15 kilometrů. 

Celý výlet

A co Sněžka?

Na tu jsme nezapomněli. Samozřejmě, že její zdolání patří k vrcholným zážitkům. Pokud ovšem zvolíte správný čas. V letní sezoně se vyplatí hledět na Sněžku z dály a ponechat ji davům převážně polských turistů. 

Jste v Krkonoších ve všední den, nejlépe mimo červenec a srpen, a chcete stanout na střeše republiky? Pak jsme pro vás připravili čtyři možné trasy, kudy tam. 

Kudy na Sněžku

Bližší informace:

Alena Cejnarová, manažer marketingu pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136