Skibus Harrachov
Share

Skibusy v Krkonoších

Zimní sezona 2023 - 2024

Do skiareálů v Krkonoších se můžete z nejrůznějších míst naší republiky pohodlně dostat skibusem. Skibusy fungují v rámci jednotlivých středisek i mezi nimi. Ušetří vám tak potíže s parkováním, umožní lyžovat na více sjezdovkách v jednom dni a užít si vaši dovolenou na maximum.

Připravili jsme pro vás přehled krkonošských skibusů, které budou v provozu v zimní sezoně 2023/2024.

Provoz skibusů v jednotlivých areálech

Skibusy na 4 páteřních linkách zdarma zajišťují dopravu mezi 5 areály SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. CITY BUSY pak zajištují přesun lyžařů v rámci jednotlivých středisek od parkovišť a hotelů k nejbližším sjezdovkám.

Všechny linky jsou zatím mimo provoz. Využít můžete pouze speciální CITY linku, a to o od 16. do 22. 12.  

Speciální CITY linka

Skibusy a CITY busy

SKITOUR – na lyžích a rolbami z Černé hory do Pece

Nejrychlejší propojení areálů Černé hory a Pece pod Sněžkou! V jeden den si užijete více než 30 km sjezdovek, jízdu ve speciální rolbě i výhledy na Sněžku. Z Pece pod Sněžkou se pak vrátíte buď rychlým skibusem SkiTour Express nebo běžnými CITY busy. 

SkiTour rolby budou v provozu od 23. 12. 2023 do 17. 3. 2024, ale pouze v případě příznivých sněhových podmínek. Sledujte aktuální situaci.

 SKITOUR

Ve Špindlu můžete k přepravě mezi areály využít linky městských skibusů i linek, které provozuje skiareál. Ty jsou na rozdíl od MDH zdarma.

Skibusy jsou v provozu od 16. 12. 2023 do 17. 3. 2024. Jezdí na třech trasách. Městské skibusy jezdí až do 1. 4. 2024.

Městské skibusy  Skibusy skiareálu

Skibus zdarma přepravuje lyžaře k lyžařským areálům napříč celou Rokytnicí nad Jizerou. Jezdí několikrát denně v obou směrech. Linka je v provozu od 22. 12. 2023 do 2. 4. 2024. 

Jízdní řád

Skibus Harrachov vás sveze ke sjezdovkám i na běžecké terény v Jakuszycích. Pro držitele modré a zlaté Harrachov Card jízdné zdarma, pro ostatní: 20 Kč dospělí (od 15 let), 10 Kč děti.

Skibus je prozatím mimo provoz.

Jízdní řád

Nově na lyžích po celém areálu! Obě střediska - Pomezky a U Kostela - jsou od roku 2022 propojeny a přesun mezi nimi zvládnete bez sundání lyží. V areálu tak již funguje pouze jedna linka skibusu. Jezdí na trase Pomezní boudy - Spálený mlýn. Doprava je pro návštěvníky areálu s platným skipasem, ve sjezdové lyžařské výstroji a pro děti do 6 let ZDARMA. V ostatních případech činí jízdné 50 Kč bez ohledu na délku trasy. 

Skibus je v provozu 25. 12. 2023 - 17. 3. 2024.

Jízdní řád

Lyžaři (dospělí i děti v doprovodu dospělé osoby) mohou využít služby skibusu zdarma. Linka jezdí denně od 8:45 do 16:30 z centrálního parkoviště ve Strážném.

Kontakt a rezervace

Využijte linky, která vás z Jilemnice do Vítkovic a ke sjezdovkám a bílým stopám na Horních Mísečkách. Pozor - krom úseky Dolní Mísečky - Horní Mísečky není možná přeprava v lyžařských botách. Kromě tohoto skibusu můžete také využít Skitaxi Vítkovice. Jedná se o 9-ti místný VW Transporter 4x4 se speciálním závěsem na zavazadla a lyže. V provozu je 24h denně. 

Jízdní řád Jilemnice - Horní Mísečky

Skibus převáží skupiny zdarma (58 míst), a to v rámci okolí Rejdic. Rezervace skibusu možná na tel. 602 377 428. Je také možné využít linek veřejné dopravy.

Bližší informace

Společnost City Ski nabízí jednodenní lyžařské zájezdy do Krkonoš. Bus CITY SKI vás odveze z Prahy Palmovky, nebo z Pardubic z hlavního nádraží až k lanovce Hromovka ve Špindlu, do Rokytnice nad Jizerou nebo do Herlíkovic ve Vrchlabí. 

Další info a rezervace

Zimní dovolená v Krkonoších je srdcovka

Kam pro další informace o zimní dovolené v Krkonoších

Krkonoše jsou hory zimních zážitků na lyžích nebo bez nich. Jak si užít bílou pohádku a co všechno během dovolené můžete vidět a prožít vám poradíme! Podívejte se do našeho článku, naplánujte lyžovačku, běžkování, ale i bobování, pěší výlety nebo odpočinek v teple wellness centra...

Krkonoše nabízejí v zimě doslova hory zážitků, přesvědčte se!

Chci vědět víc