Za Krkonošskými kameny
Mapa
Share

Za Krkonošskými kameny

U této výletní trasy máte dvě možnosti dopravy: můžete využít autobus, který vás dovezeme až na Špindlerovu Boudu, nebo se rozhodnout pro pěší cestu. Pokud se rozhodnete jít pěšky, začnete na parkovišti P3 Medvědín. Odtud půjdete po modré trase, což je krásná rovina, až dojdete k rozcestí "Pod Jeleními Boudami", kde se napojíte na zelenou trasu, která vás dovede až na Špindlerovu Boudu. Špindlerova bouda je otevřená a je zde možnost občerstvení. 

Od Špindlerovy Boudy pokračujete dál na Petrovku, kde cesta vede ještě po asfaltu. Od Petrovy Boudy budete pokračovat po červené trase přes Dívčí a Mužské Kameny, což je již kamenitá trasa.
Po červené trase dojdete na rozcestník "Pod Smělcem", kde se dáte vlevo po modré trase k Boudě Martinovka. Z Martinovky pak přejdete na Brádlerovy Boudy a odtud budete pokračovat na Ptačí Kámen. Poté, co dojdete na Ptačí kámen, ukáží se vám krásné výhledy na Vysoké kolo, Brádlerovy boudy, Labský důl a další okolní scenérie.

Přes toto místo, Ptačí Kámen, nechodí tolik lidí, není to tak náročná trasa a nabízí úžasné výhledy, ať už je léto, zima nebo podzim.
Návratová cesta nabízí několik možností, můžete se vrátit přes Petrovku a po červené trase zpět na Špindlerovu Boudu. Odtud si můžete zvolit, zda využijete autobusovou dopravu nebo se vrátíte pěšky po zelené trase.

Další možností je vrátit se na Petrovku a odtud se vydat po žluté trase na Moravskou Boudu a Davidovy Boudy.

  • Délka trasy: 19 km
  • Možnost občerstvení: Špindlerova bouda, Martinovka, Brádlerovy boudy, Davidovy boudy
  • Doprava: autobusem z parkoviště P2 Hromovka až na Špindlerovu boudu
  • Parkování: autem na parkoviště P3 Medvědín a odtud pěšky modré

 

autor článku: Hana Jampílková 

 1.

Dívčí kameny

Dívčí, a kousek od nich Mužské, kameny se nacházejí na hranicích s Polskem na červené stezce Česko-polského přátelství nad Medvědím dolem, zhruba 3 km...
Dívčí kameny
 2.

Mužské kameny

Mužské, a kousek od nich Dívčí, kameny se nacházejí na hranicích s Polskem na červené stezce Česko-polského přátelství nad Medvědím dolem, zhruba 3 km...
Mužské kameny

Informace

GPX soubor
formát gpx (70.66 KB)