Užijte si výlet po vrcholových partiích Krkonoš a nahlédněte do dvou ledovcových karů - Velké a Malé Kotelní jámy.
Mapa
Share

Ze Špindlerova Mlýna na Kotelní jámy

Špindlerův Mlýn

Užijte si výlet po zajímavých vrcholových lokalitách Krkonoš, největší stoupání vám pomůže zdolat lanovka. Hřebenová túra vás zavede po stopách medvědů, Hanče a Vrbaty i k pravému krkonošskému rašeliništi. 

Špindlerův Mlýn – lanovkou na Medvědín – po červené k rozcestí Nad Jilemnickou boudou – vlevo po žluté na Horní Mísečky – vpravo po zelené – U Kotelních jam – rozcestí Nad Dvoračkami – vpravo po červené – Kotelské sedlo – U Růženčiny zahrádky – vpravo po zelené na Harrachovy kameny – Nad Kotelní jámou – Mohyla Hanče a Vrbaty – Vrbatova bouda – po červené (Masarykova silnice) – vlevo po červené – Šmídova vyhlídka – Medvědín (zpět lanovkou, případně pěšky přes Horní Mísečky a po cyklotrase K1A – Vodovodní cestou)

  • Délka: 14 km (17 km delší varianta)
  • Zajímavosti: Výhled na Kotelní jámy – Růženčina zahrádka – Harrachovy kameny – Mohyla Hanče a Vrbaty – Šmídova vyhlídka – Svinské louže
  • Možnost občerstvení: Restaurace Medvědín – Restaurace Štumpovka, Dvoračky
  • Parkování: Parkoviště 3 Medvědín
  • Doprava: Linkové autobusy a linka č. 3 Krkonošských cyklobusů 
 1.

Harrachovy kameny

Harrachovy kameny, to je název desáté nejvyšší hory v Krkonoších. Na jejím vrcholu ční výrazné izolované žulové bloky téhož jména.
Harrachovy kameny
 2.

Mohyla Hanče a Vrbaty

Mohyla Hanče a Vrbaty se nachází kousek za Vrbatovou boudou na Zlatém návrší nad Horními Mísečkami. Byla zde postavena jako memento tragické události...
Mohyla Hanče a Vrbaty

Informace

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.