Mushing
Share

Mushing

Jízda se psím spřežením

Máte rádi psy, zimní krajinu a netradiční pohled na Krkonoše? Pokud ano, vyzkoušejte jízdu se psím spřežením na vrcholky našich nejvyšších hor. Zakusíte nadšení ze společné práce člověka a psa a zjistíte, že je to pro všechny zábava.T

 

 

 

Mushing Oto Kelemen

Kde se projet se psím spřežením

Tuto nevšední aktivitu si můžete vyzkoušet na celém území Krkonoš. Záleží na vás a zkušeném musherovi, jak se domluvíte. Jízda není fyzicky náročná, ale počítejte s tím, že budete minimálně hodinu na opravdu čerstvém vzduchu, takže se teple oblečte, obujte a připravte si nějaký horký nápoj na zahřátí. Jízda se psím spřežením není omezena fyzicky ani věkově a mohou ji absolvovat jak jednotlivci, tak i skupiny.

ALASKAN DOGS

Pec pod Sněžkou

Otestujte na vlastní kůži, jaké to je být musherem. Co třeba noční jízda? Nebo jízda s dětmi či partnerem? Zvolte podle vlastního přání a fyzických možností. Začátek jízdy je vždy u sjezdovky Javor, zážitek zahrnuje transport sněžným skútrem na hřebeny. Seznámíte se s pejsky plemena Alaskan a European Husky, vyslechnete instruktáž, vyzkoušíte zápřah i přípravu saní. Domů si kromě nezapomenutelného zážitku odnesete i fotky. 

Alaskan dogs

SKICENTRUM ŠAFÁŘ

Svoboda nad Úpou

Staňte se musherem třeba na celý jeden den! Nebo zvolte tříhodinový program či jen krátkou projížďku, na které se může vystřídat celá parta kamarádů. To vše v Peci pod Sněžkou.

Skicentrum Šafář
 

JÍZDA S MALAMUTÍM SPŘEŽENÍM OTO KELEMEN

Špindlerův Mlýn

E-mail: oto.kelemen@seznam.cz

JIŘÍ VONDRÁK

Rudolfov - Dolní Dvůr

Cesta se psím spřežením vede střední částí Krkonoš, na úpatí Liščí hory, v mírně zvlněném terénu bez prudkých zatáček, nebezpečných sjezdů a stoupání. Je vhodná pro úplné začátečníky, trvá hodinu. Před jízdou se seznámíte s plemenem Aljašský husky (Alaskan), dostanete krátkou instruktáž o řízení saní i prostor pro focení. Po jízdě pejsky za krásný zážitek odměníte. Mírně pokročilí jezdci mohou zvolit náročnější dvouhodinovou jízdu.