Nad Pecí pod Sněžkou
Mapa
Share

Z Pece pod Sněžkou Javořím dolem na Černou horu

Vystoupejte z Pece pod Sněžkou až na vrchol Černé hory. Navštívíte rašeliniště, dozvíte se, jaké má vrstvy a jak vzniká. Na úpatí Černé a Světlé hory vás potěší výhledy na Pec, Mladé Buky a Trutnov. 

Pec pod Sněžkou, aut.st. – po modré do Velké Úpy – Javoří Mlýn – vpravo po zelené – Červenokostelecká bouda – vlevo po modré – U Thámových Bud – vlevo po zelené – 1. Krkonošská cyklo NS – Nad Vlašskými boudami – vpravo po žluté – U Hubertovy vyhlídky – vlevo po NS Černohorské rašeliniště – Nad Pardubickými boudami – po modré k Černé boudě – vpravo po červené – Václavák – Kolínská bouda – Lučiny-Pražská bouda – vpravo po K20 do Pece pod Sněžkou

 1.

Černohorské rašeliniště

Černohorské rašeliniště se nachází v sedle mezi Černou a Světlou horou asi jeden kilometr od lanovky Černohorský Express jezdící z Janských Lázní...
Černohorské rašeliniště
 2.

Naučná stezka Černohorské rašeliniště

Nabízí překrásné panoramatické výhledy od Černé boudy a z Hubertovy vyhlídky. Provede pro Krkonoše netypickým rašeliništěm lesního typu a díky povalovému chodníku a dřevěné vyhlídkové věži se s 6 tisíc let starým rašeliništěm seznámíte pěkně zblízka a z nadhledu.

 3.

První krkonošská cyklistická naučná stezka

První krkonošská cyklistická naučná stezka vede po klidných cestách na úbočích Černé a Světlé hory přes Vlašské a Krausovy boudy s mnoha pěknými výhledy na hlavní hřeben východních Krkonoš. K usnadnění a získání výškových metrů lze využít kabinkové lanovky z Janských Lázní, která vám zdarma vyveze kolo na vrchol Černé hory. Na trase stezky je instalováno 9 tematických informačních tabulí, které vás seznámí s lokalitou i jeho historií. Trasa stezky je vedena v chráněných zónách Krkonošského národního parku, a proto je nutné dodržovat jeho návštěvní řád. Z důvodu zajištění klidu pro zvěř, se mohou cyklisté pohybovat na stezce do 17 hodin.

Informace

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.