Horní Malá Úpa
Mapa
Share

Z Horní Malé Úpy ke kostelu sv. Petra a Pavla

Příjemná procházka malebnou horskou vesničkou vás provede pohádkami Marie Kubátové. Eliščiným údolím se projdete až ke kostelu, kde na vás dýchne atmosféra klidu a míru.

Pivovar Trautenberk, Horní Malá Úpa – Pomezní Boudy – vlevo po žluté – vpravo po cyklotrase K24 (Pohádková stezka) – Eliščino údolí – vlevo po Pohádkové stezce – Malá Úpa, kostel – vlevo po červené – přes silnici vpravo po červené – Malá Úpa, Pomezní Boudy – vlevo zpět k Pivovaru Trautenberk

 1.

Pohádková stezka

Krkonošské pohádky a jejich postavičky jsou neodmyslitelně spjaty s krkonošskou krajinou. Na naučné Pohádkové stezce Malou Úpou poznáte obojí, čeká vás 10 zastavení plných příběhů a her. Stezku je možné absolvovat v několika doporučených okruzích.

 2.

Kostel sv. Petra a Pavla

Barokní kostel svatého Petra a Pavla představuje ikonu Malé Úpy. Kostel byl vybudován v letech 1788 až 1789. Jeho umístění nedaleko vrcholu Sněžky ve výšce 975 metrů nad mořem bylo v té době mimořádné, a tak se stal nejvýše položeným kostelem v Čechách. Dnes se kostel v této kategorii řadí na čtvrté místo. Kostel spadá pod římskokatolickou farnost Janské Lázně a v roce 2019 přešel do vlastnictví obce Malá Úpa.

 3.

Pivovar Trautenberk

Přijměte pozvání na pivo od horalů z Malé Úpy. V roce 2015, ve výšce 1045 metrů nad mořem a 5 metrů pod zemí, ve stoletém sklepení bývalé Tippeltovy boudy v Malé Úpě, se začíná vařit pivo horalů. To je začátek příběhu o Pivovaru Trautenberk. Pivovar Trautenberk patří do nejmladších přírůstků v rodině krkonošských minipivovarů. Naleznete jej v obci Malá Úpa, čísle popisném 87, v prostorách bývalé Tippeltovy boudy, později známé jako hotel Družba. Přijďte ochutnat!

 4.

Chata Hradečanka

Po skvěle stráveném dni na horách pěkně vyhládne. Nenechte se přemlouvat a ochutnejte nejkřupavější a zaručeně nejitalštější pizzu v Krkonoších! Se skleničkou dobrého vína a za zvuku praskajícího dřeva v kachlových kamnech, které stojí přímo uprostřed restaurace, se vám na vybranou dobrotu bude čekat samo.

Informace

Lokalita
GPX soubor
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.