Ze Špindlerova Mlýna na Pláň
Mapa
Share

Ze Špindlerova Mlýna na Pláň

Špindlerův Mlýn

Užijte si trochu náročnější výlet ze Špindlerova Mlýna na Pláň! Prvních 7 kilometrů povede stále do kopce. Až překonáte tuto dlouhou pasáž, čeká na vás příjemnější cesta, kde si můžete odpočinout.

Trasa začíná v centru Špindlerova Mlýna a vede směrem k Svatému Petru podél řeky, kterou budete mít po levé straně.

Následně se napojíte na naučnou stezku a dojdete k rozcestí POD HROMOVKOU. Od tohoto bodu pokračujete po modré značce, která vás dovede až na rozcestí KLÍNOVKA. Tato část cesty je nazývána „Cesta Stohem.“ Název vám může naznačit, že budete přecházet sjezdovku Stoh, která je opravdu strmá, ale nabízí nádherné výhledy na Špindlerův Mlýn a Medvědín.

Po 7 kilometrech do kopce dorazíte na rozcestí KLÍNOVKA, kde projdete kolem útulny vybudované studenty ČVUT. Tyto útulny slouží pouze k přečkání špatného počasí nebo odpočinku.

Na Boudě Klínovka si můžete dát občerstvení a vychutnat si nejen dobré jídlo, ale i výhledy na Krkonoše.

Poté vás čeká již cesta pouze po zelené značce, která vás dovede až na Pláň. Zde se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat pěšky nebo využijete lanovku, která vás svede dolů do Špindlerova Mlýna (celková délka okruhu s použitím lanovky je 13,5 kilometru).

  • Délka: 13,5 km (17,7 km delší varianta)
  • Možnost občerstvení: Bouda Klínovka
  • Parkování: Parkoviště P2 Hromovka
  • Doprava: autobusem na zastávku Špindlerův Mlýn, aut. st

 

 

autor článku: Hana Jampílková 

 1.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn - horské městečko, které je vyhledávaným turistickým centrem a významným střediskem s dlouholetou tradicí zimních sportů. Leží na řece Labi, jen několik kilometrů od jejího pramene, přímo v srdci nejvyšších českých hor Krkonoš. Jejich svérázné kouzlo, dnes chráněné Krkonošským národním parkem, obdivují návštěvníci již po staletí. Přidejte se k nim!

 2.

Krkonošské útulny

Krkonošské útulny nabízejí úkryt poutníkům po hřebenech. Schovají před deštěm, sněhem, větrem i zimou. Umožní bezpečně a v suchu odpočinout v horské krajině, jejíž počasí je vrtkavé a zaskočit může nejednoho z nás.

 3.

Bouda Klínovka

Od roku 2017 je Bouda Klínovka součástí Horského Ranče Klínové Boudy, který zde hospodaří na přilehlých horských loukách. Nachází se na jižní stráni, která je celodenně prosluněná, což poskytuje ideální prostředí pro návštěvníky.
Díky své poloze je Bouda Klínovka skvělým výchozím bodem pro různé aktivity jak v zimě, tak i v létě. Nabízí možnosti pro horské túry i odpočinek s rodinou, ať už se jedná o prozkoumávání okolní krajiny nebo relaxaci v příjemném prostředí horské chaty.

Informace