Výlet okolím Malé Úpy
Mapa
Share

Výlet okolím Malé Úpy

Tato trasa vede z Pomezních Bud na Lysečinskou Horu a odtud do Albeřic a zpět. Je ideální pro rodiny s dětmi nebo lidi, kteří preferují pohodlné cesty bez velkých kopců.

Příjemným překvapením je, že cesta není náročná na stoupání. Na začátku se mírně stoupá, ale poté pokračuje po rovinaté a malebné Hřebenovce. Celá trasa je značena ZELENĚ a nese jméno Ing. Jiřího Nováka.

Pokud budete mít štěstí a bude Vám svítit sluníčko, tak cestou budete mít krásné výhledy na naši královnu Sněžku. Cesta se poté stočí trochu dolů po kamenité cestě, ale rázem se dostanete na rovinku a cestu, která je tvořená ze šotoliny.

Až dojdete k přístřešku a rozcestníku – Horní Albeřice – CZ/PL vydáte se kousek po žluté trase a na rozcestníku Horní Albeřice – CZ/PL, rozc. se vydáte po trase červené, po které půjdete vcelku více jak polovinu cesty zpět, a která je tvořená z asfaltu.  Na cestě potkáte mnoho odpočinkových míst a přístřešků pokud si budete chtít odpočinout. 

  • Délka trasy: 17,5 km
  • Možnost občerstvení: Lysečinská bouda, Krmelec u Kraví hory. 
  • Doprava: autobusem na zastávku Malá Úpa, Horní Malá Úpa, Pomezní boudy
  • Parkování: autem na parkoviště Pomezní boudy u Infocentra

autor článku: Hana Jampílková 

 1.

Lysečinská bouda

Lysečinská bouda se nachází nad Horním Maršovem na Horních Lysečinách v úbočí Pomezního hřbetu. Tradiční dřevěná horská bouda návštěvníkům nabízí pohodlné příjemné prostředí a klidnou atmosféru.

 2.

Krmelec u Kraví hory

Pension Krmelec u Kraví hory se nachází v Malé Úpě v samém srdci Krkonoš. Pension Vám nabídne pohodlné, příjemné prostředí a klidnou atmosféru.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (66.38 KB)