Turisti - začala nová letní sezóna
Share

Turistická sezona v Krkonoších začíná. Co je nového?

Sníh opouští i ty nejvyšší polohy Krkonoš, horské cesty se otevírají nové sezoně a novým zážitkům. Hory jsou odpočaté a oblečené do svěžího zeleného kabátku. Podhůří voní šeříkem, louky kvetou a potoky zurčí. 

Turistická sezona je tu!

Lanovky jsou alespoň o víkendech v provozu, cyklobusy vyrážejí, pivní stezka se otevírá, Pohádkové Krkonoše zvou na rodinné výlety. Pro letošní rok je připraveno i mnoho novinek, pojďme si je představit.

Novinky pro letní sezónu 2024

Krkonošské cyklobusy v provozu od 25. května

Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší. 

Devět linek cyklobusů bude v provozu od 25. 5. do 29. 9. 2024. Během června budou jezdit pouze o víkendech. Podívejte se již nyní na jízdní řády, v tištěné podobě si je vyzvedněte koncem května na všech informačních centrech. 

V sobotu 25. května oslavíme začátek nové sezony provozu cyklobusů zahajovací jízdou po západních Krkonoších. Přidejte se k nám! Více informací a přihlášku najdete zde.

Jízdní řády cyklobusů

Vyšly nové Turistické noviny Krkonoše

Vyzvedněte si je zdarma na pultech informačních center v Krkonoších. 

A co si v nich letos přečtete? Naplánovali jsme pro vás putování po hřebenových trasách s noclehy na autentických krkonošských boudách. Největší fenomény krkonošské přírody jsou dalším tématem. Budaření kdysi představí v zajímavém rozhovoru Libor Dušek. Jaký je život budaře dnes, povypráví Aleš Hnízdo z Labské boudy. Objevte malebná místa pod horami, zkuste Krkonošskou pivní stezku, nebo jízdu po trati Pojizerský Pacifik a mnoho dalšího.

Přijměte naše pozvání nejen na stránky letošních novin, ale především do kopců a údolí Krkonoš.

Prolistovat noviny online

Lanovky jsou v provozu!

Ale omezeně. Sledujte aktuální informace o provozu na webech jednotlivých areálů. 

Denně jezdí:

  • kabinková lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku,
  • ČERNOHORSKÝ EXPRESS z Janských Lázní na Černou horu,
  • Sedačková lanovka z Harrachova na Čertovu horu.

O víkendech je v provozu: 

  • Sedačková lanovka z Velké Úpy na Portášky, 
  • Sedačková lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín, 
  • Sedačková lanovka Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou.

Všechny lanovky s letním provozem

Využijte výhodné sezónní karty v krkonošských areálech

Pokud do Krkonoš utíkáte během léta často, zvažte nákup sezónních slevových karet. Umožní vám opakované využití lanovek a přinesou řadu dalších výhod.

Například výLETNÍ sezónka SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC platí od května do října a během těchto měsíců můžete neomezeně využít všechny lanovky nebo vstupy na Stezku korunami stromů Krkonoše. Špindl Walk Sezónka vám umožní až dvakrát denně vyjet a sjet oběma lanovkami na Medvědín a Pláň, otevře dětská hřiště a stezky a přinese slevy na další služby jako jsou půjčovny vybavení nebo restaurace. Sezónní jízdenky ve variantě Walk nebo Bike nabízí letos i Horský resort Rokytnice nad Jizerou. 

Krkonošskou pivní stezku můžete projít od 1. června do 1. října

Zdolejte jedinou vysokohorskou pivní stezku v Evropě! Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. A hltejte pivo, ne kilometry. Rozdělte si její zdolání na celý prodloužený víkend.

Letošní novinkou je bandana (funkční nákrčník) s logem pivní stezky, kterou získáte za 1 vypité pivo - malé či velké - z každého zapojeného pivovaru. Stačí si vytisknout nebo vyzvednou v infocentrech leták a sbírat razítka za každý půllitr či třetinku. Když pak leták v posledním pivovaru odevzdáte, zapojíme vás do losování o dvoudenní pobyt na horách a další skvělé ceny. 

Vše o pivní stezce

Průvodce po trati Pojizerský Pacifik

Informační centra a Železniční stanici Martinice v Krkonoších jsme vybavili novým průvodcem po trati zvané Pojizerský Pacifik. Vede z Martinic do Rokytnice nad Jizerou a sveze vás na start krásných výletů po západních Krkonoších. 

Průvodce si na cestu přibalte. Připomene vám hraběte Jana Harracha, který příběh trati započal. Objasní stručnou historii lokálky a její přínos pro rozvoj regionu. Pozve do památkově chráněného areálu Železniční stanice Martinice v Krkonoších a na prohlídku místního Železničního muzea. Poradí, jak si užít jízdu vlakem s dětmi. A nabídne vám osm výletů z některých stanic. 

Prohlédnout nového průvodce

Pohádkové Krkonoše lákají k rodinnému dobrodružství

S prvním květnem je opět připravena razítkovací hra Pohádkové Krkonoše. Nabízí 41 výletů šitých dětem na míru. V cíli každého z nich čeká razítko a za 3, 5, 10 a 20 razítek odměna. 

Jak se do hry zapojit?

Stačí na kterémkoliv razítkovacím místě zakoupit brožuru Pohádkové Krkonoše za 70 Kč. A můžete vyrazit na lov razítek. Hraje se vždy od května do října. Pokud za jednu sezonu nenasbíráte dostatek razítek na vytouženou odměnu, nevadí. Ve sbírání pokračujte klidně další rok! 

Vše o Pohádkových Krkonoších

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136