Nový průvodce po trati Pojizerský Pacifik
Share

Nový průvodce zve na výlet po trati Pojizerský Pacifik

Destinační společnost pro turistickou oblast Krkonoše - svazek měst a obcí vydala nového průvodce, který zve na projížďku a výlety po výjimečné železniční trati zvané Pojizerský Pacifik. 

Rozvoj lokálky 042 Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou, oživení pravidelného provozu na ní a popularizace mezi turisty i rezidenty je dlouhodobým cílem produktu Pojizerský Pacifik. Produkt realizovaný ve spolupráci se Spolkem železniční historie Martinice v Krkonoších přináší ucelenou nabídku propojující zážitek z cesty vlakem s poznáním technického a historického dědictví regionu, kterým je nejen trať, ale také areál kulturní památky Železniční stanice Martinice. 

Vše o trati Pojizerský Pacifik

Průvodce po trati Pojizerský Pacifik

Průvodce představí historii trati i výlety z jednotlivých zastávek

Nová tiskovina z dílny destinační společnosti připomene hraběte Jana Harracha, který příběh trati započal. Objasní stručnou historii lokálky a její přínos pro rozvoj regionu. Pozve do památkově chráněného areálu Železniční stanice Martinice v Krkonoších a na prohlídku místního Železničního muzea. Poradí, jak si užít jízdu vlakem s dětmi. Zjistíte, že to jde celoročně díky hře Jízda s hrabětem, i během letních Krkonošských železničních víkendů, kdy se po trati prohání historické parní či motorové vlaky a perón martinického nádraží pulsuje rodinným programem.  

A nabídne vám osm výletů z některých stanic. Jsou různě dlouhé a náročné, některé zvládnete za odpoledne, na jiné si vyhraďte celý den. Všechny jsou pro vás zaneseny do mapy a podrobně popsány. Výběr je na vás. 

Průvodce je v tištěné podobě k dostání v prostoru Železniční stanice Martinice a v informačním centru ve Vrchlabí. Před začátkem turistické sezony zajistí destinační společnost jeho distribuci na všechna informační centra v Krkonoších. 

Přibalte ho do batohu a vyrazte na výlet po železnici, jejíž koleje se jako ozdobná stuha již po století vinou krajinou západních Krkonoš. 

Prolistovat průvodce

Stáhnout průvodce

 

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing manager pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Další aktuality

Území Krkonošského národního parku se v tuto dobu na mnoha místech doslova modrá. Může za to lupina mnoholistá.
Za pestrou škálou chutí a vůní letos v létě nemusíte nikam do světa. Celý svět přijede do Pece a Vy
Velká letní přehlídka skla, šperku a bižuterie z celého Křišťálového údolí rozzáří Liberec v posledním srpnovém týdnu.