Krkonošská pivní stezka
Mapa
Share

Trasa Krkonošské pivní stezky

Poznejte 5 krkonošských minipivovarů na 30km trase, která vás provede krásnými partiemi nejvyšších českých hor. Čekají vás i náročné výstupy, dáte si zkrátka do těla a užijete aktivní odpočinek se vším všudy.

Doporučujeme si pochod naplánovat na víkend, začít v pátek večer a užít si ho naplno i s noclehy na horských boudách. Pokud se „neurvete“ na tři dny v kuse, je také možné si zdolání stezky rozložit do více dní od jara do podzimu.  

Vše o pivní stezce

Průběh trasy

Horní Malá Úpa - Spálený Mlýn - Portášovy boudy - Růžohorky - Pec pod Sněžkou - Richterovy boudy - Výrovka - Chalupa Na Rozcestí - Klínovka - Friesovy boudy - Strážné - Vrchlabí

Jak zažít Krkonošskou pivní stezku

 1.

Pátek - na Malou Úpu

Auto zaparkujte ve Vrchlabí, kde vaše trasa v neděli zase skončí. V 16:08 odtud odjíždí přímý autobus na Horní Malou Úpu, přímo k prvnímu zastavení pivní stezky - pivovaru Trauntenberk. Už teď si udělejte žízeň na stejnojmenné pivo - osvěžující, řízné a hořké tak akorát. Ubytujete se pohodlně v komfortních pokojích, v cimře pro partu kamarádů nebo ve spacákovně.

 2.

Sobota - přes Pec pod Sněžkou na Friesovky

Na 20 km túře vás čekají nejkrásnější části hor, božské výhledy a spousta výškových výzev. Jejich zdolávání vám usnadní pravidelné občerstvovací zastávky s oroseným půllitrem a (nejen) krkonošskými dobrotami k zakousnutí. Z Malé Úpy se vydejte poklidným Eliščiným údolím (nakrmí vás Krmelec u Kraví hory). Seběhněte ke Spálenému Mlýnu a pak vzhůru přes Portášky na Růžohorky (borůvkový knedlík či koláč nutný). Protáhnete si to až na Sněžku?

Další zastávka vás každopádně čeká v Peci pod Sněžkou v Peckém pivovaru na začátku Obřího dolu. Chlouba pivovaru - spodně kvašený světlý ležák Sněžka 12 - vás snad vystřelí k dalšímu výstupu na hřebeny. Vystoupáte do Modrého dolu, k Richtrovým boudám a nakonec až na Výrovku. Odtud seběhnete k Chalupě na Rozcestí a užijete si krátký sestup ke Klínovce. Pohled do údolí Klínového potoka je úchvatný třeba od netradiční útulny Atüln.

Modrá trasa vás potom dovede do cíle dnešního putování – na Friesovy boudy. Tady o vás bude skvěle postaráno. Ochutnáte pivo Fries vyráběné tradičním způsobem a oceněné značkou Krkonoše – originální produkt. K tomu tu čepují také pivo Hendrych, plné, osobité a hořké.

 3.

Neděle - přes Strážné do Vrchlabí

Poslední den vás čeká nenáročný sestup přes Strážné do Vrchlabí. Vaší závěrečnou zastávkou je hotel Pivovarská bašta a ochutnávka piva Medvěd. Pivo z žateckého chmele, vařené klasickým tří-rmutovým způsobem už má mezi horaly svůj věhlas.

Jste v cíli, odevzdejte obsluze vyplněný leták s razítky, dostanete otvírák a budete zařazeni do slosování o další ceny. Zvládli jste 25 piv? Pak je vaše i tričko pivní stezky. V Pivovarské baště můžete příjemně poobědvat a završit tak váš víkendový sportovně – gastronomický zážitek.

Informace

Lokalita
GPX soubor

Krkonošská pivní stezka