Podhůřím na kole
Share

Podhůřím na kole

Krkonošské podhůří nabízí pohodové výlety s přívětivým výškovým profilem a výhledy tentokrát z nížiny směrem vzhůru na panorama nejvyšších hřebenů. 

Cyklotrasy se tu vlní terénem i po zpevněných cestách, protínají obce, louky i podkrkonošská hospodářství

Možná díky nim zjistíte, že k pravému krkonošskému zážitku nepotřebujete šplhat na vrcholy. V podhůří se nemusíte vázat na lanovky ani cyklobusy a přece tu objevíte nespočet vyhlídkových míst.  

Výlety pod horami

Z Martinic do Branné a zase zpět

Pohodový výlet příjemnou krajinou podkrkonošských obcí, podél rybníků, skrz lesy i významným památkám a zajímavým místům na dosah. Trasa vás provede kolem martinických rybníků, hornobrannského zámku i nového Muzea lyžování v Dolní Branné. 

Více o trase

Z Vrchlabí do Lánova a přes Kunčice zpět

Příjemnou trasou vás bude skoro celou dobu provázet Černá hora. Vychutnáte si ji z několika úhlů, chvíli ji necháte za zády, abyste se k ní v závěru výletu zase vrátili. Nečeká vás žádné velké převýšení, ale do pedálů si šlápnete slušně. 

Více o trase

Z Hostinného kolem Hrádečku

Město Hostinné střeží dva obři na radniční věži. U nich začíná trasa výletu, která vás provede z Hostinného přes Čermnou a Vlčice až k přírodnímu parku Hrádeček. Malá ves stejného jména se krčí pod zříceninou hradu Břecštejn uprostřed bukových lesů. V jejich stínu se psala československá historie, když roku 1967 jednu z chat zakoupil manželský pár Olga a Václav Havlovi. Chata, které se dodnes říká Havlův Hrádeček, se stala kulturním a společenským centrem chartistů i představitelů undergroundu. Zpět do Hostinného vás potom z rozcestí Nad Hrádečkem dovede modrá turistická trasa. Pojedete po zpevněných lesních a polních cestách.

Více o trase

Ze Žacléře přes Polsko na Pomezní boudy

Hledáte trasu, na které otestujete svou fyzickou zdatnost, našlapete dálkové i výškové kilometry a je vhodná i pro silniční kolo? Nechte si poradit od starosty města Žacléře, pana Aleše Vaníčka. Žacléřsko je totiž pro cyklotoulky jako stvořené.

Více o trase

Poznejte Krkonoše na kole

Poznejte Krkonoše na kole

Chce se vám přeci jen na kopečky? Pak poznejte Krkonoše na kole! Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte. S plánováním výšlapu či sjezdu vám pomůžeme od začátku do konce. Podívejte se na zpracované doporučené výlety, nebo dlouhé sjezdy. Mnoho z nich počítá s využitím cyklobusu nebo některé z lanovek s letní provozem. Dáváte přednost syrovým přírodním tratím a adrenalinu? Pak naklopte zatáčky v bikeparku nebo na trailu!

Vše o Krkonoších na kole

 

Bližší informace: 

Alena Cejnarová, manažer marketingu, +420 775 231 136, acejnarova@krkonose.eu