Krkonoše ze sedla kola
Share

Užijte si hřebenové cyklotrasy i dlouhé sjezdy do krkonošských údolí

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Krkonošská krajina je členitá a nabízí mnoho cyklovýletů, ať už se chcete lehce projet údolím pod dohledem krkonošských velikánů, nebo šlápnout do pedálů a překonat své limity dlouhým stoupáním na jejich vrcholy. 

Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte

A pokud máte pochybnosti, v tomto článku najdete vše, co potřebujete o cyklistice v Krkonoších vědět. 

Informace

Ke stažení
formát pdf (3.2 MB)
Krkonoše na kole, výhled

Užijte si božské výhledy a nekonečné sjezdy do údolí

Nebudeme si lhát - v Krkonoších je to na kole dřina. A výzva. Kopcům se v horách nevyhnete. Ale můžete si nechat pomoci! Na vrcholy se nechte vyvézt Krkonošskými cyklobusy či jednou z lanovek. Vychutnejte si hřebenové cyklotrasy s výhledy, které ze sedla kola jinde neuvidíte. A potom se pusťte bezstarostným dlouhým sjezdem zpět do údolí. 

Vyberte si z doporučených tras

Je vaším mottem „Shut up legs“? Je pro vás každý kopec výzva, která vás vyhecuje k ještě lepším výkonům? Pak jste tu správně. Stoupání si v Krkonoších můžete užít do sytosti, nebo třeba celé pohoří projet od východu na západ skrz jednotlivá údolí i hřebeny po Krkonošské diagonále. Vyberte si z připravených tras různé délky a náročnosti, pokochejte se a než sjedete do údolí, zastavte se na některé z horských bud. Nabízíme vám více než 60 zpracovaných tipů na cyklistické výlety i dlouhé sjezdy. 

Chci si vybrat trasu

Naklopte zatáčky v bikeparku nebo na tracku

Je pravda, že Krkonoše mnoho technických tras nenabízejí. To je dáno tím, že na území národního parku se můžete na kole pohybovat pouze po silnicích, místních komunikacích a cestách, které k tomu Správa KRNAP vyhradila. Pokud jste tedy za poklidnými projíďkami nepřijeli, naklopte zatáčky na trailech. Je jich tu pro vás připraveno dost a další se chystají. Pokud se chcete trochu vyřádit v terénu, zkuste bikeparky nebo pumptracky. 

Přehled bikeparků a tracků

Vyvezte se Krkonošskými cyklobusy na hřebeny

V provozu 25. května - 29. září 2024

Cyklobusy propojují pohoří od Harrachova až po Malou Úpu a Žacléř. Slouží i pěším, jsou tu pro všechny a leckdy vás dovezou i na místa, kam byste se běžným spojem nedostali. Sledujte aktuální jízdní řády a využijte 9 linek při plánování výletů. 

Jízdní řády cyklobusů

Lanovky svezou i kolo nebo kočárek

S cestou vzhůru vám mohou také pomoci lanovky s letním provozem. Vyvezou vás i vaše kolo na krkonošské vrcholy, výhledům na dosah. Třeba na Černou horu, Medvědín nebo Portášky. Mimo hlavní sezonu se může jejich provoz měnit, či otevírat pouze na víkendy. Proto si vždy před cestou ověřte aktuální situaci. 

Přehled lanovek

Na kole do podhůří

Volíte raději volnější tempo, rádi se kocháte okolní krajinou a nepotřebujete ke štěstí propocený trikot? Pak volte výlet krkonošským podhůřím, které nabízí přeci jen přívětivější výškový profil a výhledy tentokrát z nížiny směrem vzhůru na panorama nejvyšších hřebenů. Navíc se tu nemusíte vázat na lanovky ani cyklobusy a přece objevíte nespočet vyhlídkových míst.

Výlety pod horami

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Z Kořenova přes tři rozhledny do Jilemnice

Mnoho z tras, které na webu najdete, jsme osobně projeli a natočili, podívejte se na náš YouTube kanál Krkonoše Svazek. Získáte konkrétní představu o terénu, povrchu i krajině, kterou budete projíždět.