K prameni Labe
Mapa
Share

K prameni Labe

Špindlerův Mlýn

Navštivte symbolický pramen Labe na Labské louce, vzdejte hold tomuto evropskému veletoku a užijte si krásnou trasu plnou výhledů.

Ušetřit síly vám pomůže autobus, který vás vyveze z Horních Míseček k Vrbatově boudě. Odtud už vás čeká příjemná procházka po nádherných vrcholových partiích Krkonoš. Pramen Labe je oblíbeným výletním cílem, proto doporučujeme jeho návštěvu mimo hlavní sezonu a víkendy. 

Horní Mísečky - Vrbatova bouda – po žluté – Nad Kotelní jámou – U Čtyř pánů – Labská louka – Pramen Labe a zpět

Délka: 6,1 km

Zajímavosti: Mohyla Hanče a Vrbaty – Pramen Labe

Možnost občerstvení: Vrbatova bouda

Doprava: Autem na Dolní či Horní Mísečky, cyklobusem na Horní Mísečky, pravidelnou linkou na trase Horní Mísečky - Zlaté návrší

Parkování: Parkoviště Dolní Mísečky – Parkoviště Horní Mísečky 

TIP: Pokud vám to fyzické síly dovolí, můžete vyrazit pěšky již z Míseček po Masarykově silnici. Doporučujeme také od Pramene Labe sejít k Labské boudě a užít si výhledy do Labského dolu.

 1.

Mohyla Hanče a Vrbaty

Mohyla Hanče a Vrbaty se nachází kousek za Vrbatovou boudou na Zlatém návrší nad Horními Mísečkami. Byla zde postavena jako memento tragické události...
Mohyla Hanče a Vrbaty
 2.

Pramen Labe

Labe začíná svou 1154 km dlouhou pouť na Labské louce, necelý kilometr jihozápadně od hory Violík, na katastru města Špindlerův Mlýn.
Pramen Labe

Informace

Adresa
Svatopetrská 173
543 51 Špindlerův Mlýn
GPX soubor
formát gpx (28.55 KB)
Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše
Pohádkové Krkonoše

Výlety, dobrodružství, zábava a pohádkové zážitky pro celou rodinu v Krakonošově revíru. Sbírejte razítka na skvělých místech a vyhrávejte ceny.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.