Krkonoše Lysečinská bouda
Mapa
Share

Lysečinská bouda

Opravdové Krkonoše

Lysečinská bouda se nachází nad Horním Maršovem na Horních Lysečinách v úbočí Pomezního hřbetu. Tradiční dřevěná horská bouda návštěvníkům nabízí pohodlné příjemné prostředí a klidnou atmosféru.

od 530 Kč osoba/noc

53 lůžek
2–8 lůžkové pokoje
Ubytování na 1 noc
Ano
Platební karty
Ano
Ve spacím pytli
Ano
Společná noclehárna
Ano
Snídaně v ceně
Ne
Večeře volitelně
Ano
Pobyt se psem
Ano

Lokalita

Lysečinská bouda se nachází v nadmořské výšce 1000 m přímo na hřebeni. Je ideálním místem pro přenocování při přechodu Krkonoš ze Žacléře nebo Trutnova. V zimě vede upravovaná běžkařská trasa přímo před boudou – pro milovníky běžek je tedy možné vyrazit buď ve směru na Rýchorskou boudu nebo na druhou stranu směrem k Pomezním boudám. V letní sezoně lze stejné trasy absolvovat jak pěšky tak na kole.

Ubytování a stravování

Objekt prošel částečnou rekonstrukcí, jsou zde sdílené koupelny. Wi-fi je zdarma. Rovněž je zde k dispozici společná kuchyňka pro přípravu kávy, čaje anebo menšího vaření. V boudě jsou také vybudovány dva apartmány s vlastní koupelnou a jeden i s kuchyňským koutem. V ceně ubytování není zahrnuta snídaně. Hosté mají k dispozici společenskou místnost, specialitou je vlastní pivo Karlův Jelen.

Z historie

Lysečinská bouda byla postavena v roce 1926. V okolí kdysi procházela stará kupecká stezka spojující Maršov a Albeřice s Pomezními Boudami v Malé Úpě. Podle místní tradice v roce 1779 po ní přes hory putoval budoucí císař Josef II. Na jeho památku se dlouho říkalo nedaleké studánce, ze které se udajně napil, Kaiserborn – Císařský pramen.

Objekt patřil dlouhá léta ministerstvu zahraničních věcí, které jej využívalo k rekreaci svých zaměstnanců.

Informace

GPS
50.7127381N, 15.8343953E

Cíle v okolí

Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vychutnejte si romantiku horských túr s noclehy na krkonošských boudách. Čeká vás ryzí příroda a skutečné zážitky.