Horní Lysečiny
Mapa
Share

Z Temného dolu Křížovou cestou k Vápence a přes Lysečiny zase zpět

Horní Maršov

Náročnější trasa představí Horní Maršov a Lysečiny. Projdete se Křížovou cestou, zastavíte u kouzelné studánky a seznámíte se s historií tohoto kraje v unikátním muzeu Vápenka.

IC Veselý Výlet Horní Maršov – po modré Křížovou cestou na Starou horu – Pod Starou horou – vlevo po zelené – Nad Myslivnou – Pod Dlouhým hřebenem – vpravo po modré – Cestník – vpravo po červené – Lysečinská bouda – Pod Lysečinskou boudou – Muzeum Vápenka – Horní Albeřice – rovně po silnici do Dolních Albeřic – Dolní Lysečiny – vlevo po modré – vpravo po K26 – vlevo po modré Křížovou cestou – IC Veselý Výlet Horní Maršov

 1.

Muzeum Vápenka

Na osmiboké kamenné věži šachtové vápenky z 19. století vznikla v dřevěné nástavbě expozice, která formou krátkých příběhů představuje sedm století...
Muzeum Vápenka
 2.

Albeřická jeskyně

V Albeřické jeskyni, se skrývá velké podzemní jezero o hloubce kolem patnácti metrů.

 3.

Křížová cesta na Starou Horu

Trasa Křížové cesty na Starou horu v Temném Dole vede po 680 metrech dlouhé prudce stoupající lesní cestě. Na této cestě je umístěno čtrnáct kamenných zastavení, která představují pašijový příběh Ježíše Krista. Od roku 2001 jsou tato zastavení ozdobena barevnými smaltovými obrazy vytvořenými výtvarníkem Alešem Lamrem.

Informace

Lokalita
Adresa
Horní Maršov
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.