Turistické noviny KRKONOŠE 2024
Share

Vyzvedněte si nové Turistické noviny Krkonoše 2024

Tradiční počtení pro všechny návštěvníky, výletníky a fanoušky Krkonoš přináší destinační společnost Krkonoše. Turistické noviny Krkonoše pro letní sezonu 2024 jsou vytištěny a v informačních centrech čekají na své letošní čtenáře. 

Vyzvedněte si je zdarma a nechte se pozvat nejen na jejich stránky, ale především do kopců a údolí Krkonoš. 

Putování od východu k západu, přírodní fenomény Krkonoš, historie i současnost budaření. To jsou hlavní témata pro rok 2024 

Krajina Krkonoš je výjimečná, chráněná národním parkem, a přitom jako stvořená nejen k obdivu, ale také k aktivnímu prožití. A s tím vám v novinách rádi poradíme…

Naplánovali jsme pro vás putování po hřebenových trasách s noclehy na krkonošských boudách. Vydejte se z Harrachova do Žacléře, nebo opačným směrem a poznejte Opravdové Krkonoše. 

Jedinečná příroda národního parku je dalším tématem. Přečtěte si, čím si vysloužila náš obdiv i ochranu, kam vyrazit za jejími největšími fenomény, a proč její hodnota přesahuje hranice republiky.

Jedním z fenoménů, který Krkonoše po staletí utváří a formuje, je také člověk. Zjistíte, kdy a proč se začal v Krkonoších zabydlovat, a jak nelítostným podmínkám musel vysoko v horách čelit. Člověk také založil v horách první příbytky, nejprve chatrče, později boudy, jejichž podoba i využití se v průběhu času měnilo. Jak, to se dozvíte ve dvou rozhovorech. Budaření kdysi představí v etnolog Libor Dušek. Jaký je život budaře dnes, povypráví Aleš Hnízdo z Labské boudy. 

Objevíte malebná místa pod horami i rodinné dobrodružství s razítkovací hrou Pohádkové Krkonoše. V sedle kola sjedete do údolí. Zkusíte Krkonošskou pivní stezku, nebo jízdu po trati Pojizerský Pacifik. 

Nalaďte se v našich článcích na tu správnou krkonošskou notu. Pak přejeďte prstem po mapě… K báječným zážitkům už je to jen krůček. Příjemné počtení!

Chci je prolistovat online

Chci si je stáhnout

 

Bližší informace:

Alena Cejnarová, manažer marketingu pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Další aktuality

Sousedským setkáním na Benecku u kaple sv. Huberta jsme zahájili seriál akcí Troubení u kapliček a křížků, kterými v letošním
Léto klepe na dveře, děti již netrpělivě očekávají poslední zvonění a plánování dovolených je v plném proudu. Zpestřete si poslední měsíc před prázdninami zážitkem z naší nabídky akcí vybraných po celých Krkonoších.
Ne všichni mají bohužel to štěstí prožít stáří důstojně. S takovou myšlenkou a velkým odhodláním s tím něco udělat spojili své síly autoři dokumentu a knihy Už není toho dechu a Nadace Krása pomoci. Pomozte i vy!