Procházka po Rokytnici nad Jizerou
Mapa
Share

Procházka po Rokytnici nad Jizerou

Příjemná procházka s krásnými výhledy, kterou zvládnete i s kočárky nebo odrážedly. Poznáte zajímavá místa v Rokytnici a posedíte u kapličky, odkud dohlédnete na nejvyšší horu Libereckého kraje – Kotel. Ačkoliv závěrečná část vede po silnici, cestu si zpestříte návštěvou cukrárny nebo zastávkou na dětském hřišti. Zábavu i poznání také zajistí dvě značené stezky – Okolo Rokytnice (šikmá zelená) a Stezka Rokytnických rodáků (šikmá červená).

Budova radnice – Rokytnice n. Jiz. - nám. – vlevo po silnici – za poštou vpravo po šikmé zelené značce – kostel sv. Michaela – vpravo – na křižovatce vlevo nahoru – po 300 m vpravo – rozcestník na Hadím vrchu – kaplička na Kostelním vrchu – Horní Rokytnice - náměstí – vpravo po silnici – dětské hřiště u Sportovní haly – budova radnice

  • Délka: 5,2 km
  • Zajímavosti: Radnice a radniční věž, náměstí – Kostel sv. Michaela – Kaplička na Kostelním vrchu – Tematická stezka Okolo Rokytnice – Stezka Rokytnických rodáků – Budova bývalé textilky
  • Možnosti občerstvení: Restaurace ROKY – Hospůdka U Vocta – Restaurace U Mojmíra – Cukrárna U Pata a Mata
  • Doprava: Linkovými autobusy z Vrchlabí, Jablonce nad Jizerou a Harrachova, v létě linkou č. 1 Krkonošských cyklobusů
  • Parkování: Parkoviště Tesco Dolní náměstí
  • TIP: Než vyrazíte, zahřejte se výstupem na radniční věž vysokou 37 metrů. Se staršími dětmi, které se nezaleknou dalšího stoupání, si okruh prodlužte o Pašeráckou stezku.   
 1.

Vyhlídková věž radnice

Vystoupejte do podkroví radnice a dále po 88 schodech na vyhlídkový balkon 37 m vysoké radniční věže. Z vyhlídkového balkonu je krásný výhled na...
Radnice v Rokytnici nad Jizerou
 2.

Kaplička na Kostelním vrchu

Na vrcholu zvaném Kostelní vrch vystupuje nad okolní krajinu nejstarší a zároveň nejznámější kaplička. Její historie sahá až do roku 1724, kdy zde byla postavena jako skromná dřevěná stavba. Avšak o téměř padesát let později, v roce 1768, byla tato původní kaplička nahrazena současnou zděnou kaplí.

Barokní architektura kaple je velmi charakteristická. Přízemní stavba stojí na osmibokém půdorysu a její impozantní střecha je zakončena vysokou bání, na které usedá lucerna s cibulovitým zakončením.

V roce 2009 prošla kaplička na Kostelním vrchu komplexní rekonstrukcí. Jedním z významných kroků bylo umístění dřevěné sochy Matky Terezy z Kalkaty do jejího interiéru, což kapli dodalo další duchovní rozměr. Součástí rekonstrukce byla také obnova okolní javorové aleje, která příjemně doplňuje atmosféru místa.

Informace

Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše
Pohádkové Krkonoše

Výlety, dobrodružství, zábava a pohádkové zážitky pro celou rodinu v Krakonošově revíru. Sbírejte razítka na skvělých místech a vyhrávejte ceny.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.