Neznámé Krkonoše
Mapa
Share

Neznámé Krkonoše

Poznejte méně známá místa Krkonoš

Víme, že Sněžka, Pramen Labe nebo Pančavský vodopád jsou místa, kde se dají vytvořit nádherné fotografie a každý tam byl. Právě – každý tam byl. A co třeba navštívit Snezne Stawki, Maly Staw nebo Rýchorský prales? Znáte nebo slyšíte poprvé? Jsou to nádherná místa v Krkonoších, kde není tolik lidí, která ale rozhodně také stojí za návštěvu.

Bez davu turistů a k přírodě blíž

Projděte se po cestách, které davy turistů míjí, kde máte možnost se v míru rozhlédnout po krajině, nadechnout čerstvého vzduchu a vychutnat jedinečná panoramata i atmosféru.

Na našich stránkách Neznámé Krkonoše najdete jak rodinné výlety s dětmi, tak dlouhé túry pro pořádné horaly. Můžete tu i mrknout na nové tipy, kde složit hlavu, kde se dá dobře najíst nebo jaké víkendové akce jsou pro vás v Krkonoších nachystány. 

Z Velké Úpy na Portášovy Boudy

Jako ochutnávku nabízíme jeden z "neznámých" výletů, "trasu na rozjezd", která vás zavede z Velké Úpy na Portášovy Boudy

Můžete si zvolit, jakou trasu půjdete nebo zda se nahoru vyvezete lanovkou. Pokud půjdete pěšky, tak můžete zvolit modře značenou cestu – Cesta horských nosičů. Případně můžete vyrazit po asfaltové cestě (cyklotrasa), která Vás dovede až do 3/4 cesty a poté se vydáte už jen kousek po žluté a červené až na Portášovy boudy.  

Když dorazíte nahoru (pěšky či lanovkou), tak se rozhodnete, jakou cestou to vezmete dál. Nabízí se žlutá trasa – Kubátova cesta (po které to trvá 1,8 km na Janovy Boudy) – trasa je to po rovině, jednoduchá. Nebo vyrazíte po zelené trase, což je trasa delší – Pěnkavčí cesta (po které to trvá 4,7 km na Janovy Boudy) – trasa je to více do kopce, náročnější. 

Inu já se od Portášek vydala po zelené trase – Pěnkavčí cesta, což je cesta tvořená šotolinou. Ze začátku vede rovně, poté dolů z kopce, a když to je dolů, tak to musí vést i nahoru. Po cestě máte krásné výhledy na Lví důl nebo Šímovy chalupy (což je 9 původních, zachovalých krkonošských chalup, ve kterých není elektřina). Po cca 2,5 km chůze dorazíte k rozcestníku Spálený Mlýn a odtud se vydáte po modré trase na Janovy Boudy – což je trasa po asfaltu (ale pouze do kopce). Odtud už vyrazíte do Velké Úpy. 

 

 

Informace

GPX soubor
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.

Výletní cíle a trasy v okolí

Další výletní cíle nebyly nalezeny.