Krkonoše Martinova bouda
Mapa
Share

Martinova bouda

Opravdové Krkonoše

Tradiční horská bouda Martinovka se nachází v nadmořské výšce 1 288 m. Pyšní se stylově zrekonstruovaným interiérem a výhodnou pozicí těsně pod hřebenem Krkonoš v jejich západní části.

od 780 Kč osoba/noc

42 lůžek
2-5 lůžkové pokoje
Ubytování na 1 noc
Ano
Platební karty
Ne
Ve spacím pytli
Ne
Společná noclehárna
Ne
Snídaně v ceně
Ano
Večeře volitelně
Ano
Pobyt se psem
Ne

Lokalita

Díky své výhodné poloze na jedné z hlavních křižovatek turistických tras je Martinovka ideálním místem pro zastávku při přechodu Krkonoš. Zůstanete-li přes noc anebo i na více dnů, můžete odtud podniknout řadu kratších procházek či delších výletů nalehko.

Ubytování a stravování

Pro hosty je připraveno 12 pokojů s celkovou kapacitou 42 lůžek. Skromné, avšak útulné pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením s umyvadlem, sprchovým koutem a WC. V prostorách restaurace je k dispozici wi-fi. Zdejším dlouholetým hitem jsou borůvkové knedlíky, které zde vyrábí sami.

Z historie

Horská bouda už od roku 1795 zdobí jihovýchodní svah Vysokého kola. Pojmenovaná je po svém zakladateli, Martinu Erlebachovi z Krausových bud.
V interiérech, ale především v romantickém okolí Martinovky byly natočeny mimo řady dokumentárních pořadů také záběry pro slavné filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku či Sněženky a Machři. Přes Martinovu boudu vedla trasa slavného závodu s tragickým koncem, při kterém v roce 1913 zahynuli Hanč s Vrbatou. K novodobým zajímavostem Martinovky patří skutečnost, že zde strávila rané dětství světoznámá tenistka Martina Navrátilová, která své křestní jméno dostala právě po Martinově boudě.

Informace

GPS
50.7721147N, 15.5753078E

Cíle v okolí

Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vychutnejte si romantiku horských túr s noclehy na krkonošských boudách. Čeká vás ryzí příroda a skutečné zážitky.