Krkonoše - Výrovka
Mapa
Share

Chata Výrovka

Opravdové Krkonoše

Chata Výrovka se nachází v horském sedle mezi Luční a Černou horou v nadmořské výšce 1356 m na křižovatce cest ze Strážného na Luční boudu a ze Špindlerova Mlýna do Pece pod Sněžkou. Současná podoba byla navržena na konci 80. let 20. století.

od 670 Kč osoba/noc

50 lůžek
2–4 lůžkové pokoje
Ubytování na 1 noc
Ano
Platební karty
Ano
Ve spacím pytli
Ano
Společná noclehárna
Ano
Snídaně v ceně
Ano
Večeře volitelně
Ano
Pobyt se psem
Ano

Lokalita

Chata Výrovka se nachází na jednom z nejlépe položených míst v Krkonoších z hlediska variability túr a výletů v létě i v zimě na lyžích a běžkách.

Výrovka je ideální pro přenocování při alternativní možnosti přechodu ve směru Janské Lázně - Černá hora - hlavní hřeben.

Ubytování a stravování

Na chatě Výrovka můžete spát v pokojích vybavených lůžkovinami nebo ve společné noclehárně ve vlastním spacím pytli. Ubytování je možné pouze bez psů. V objektu je hostům k dispozici wi-fi a boulderingová stěna. Za příplatek je možné využít saunu. Členové KČT mají na ubytování slevu.

Z historie

Pro svou strategickou polohu sloužila jako útočiště financům, kteří využívali dobrý rozhled a rádi tu číhali na pašeráky. Ti po stezkách přes horské hřebeny přenášeli sůl, látky, cukerín, tabák, alkohol a další výrazně levnější zboží ze sousedního Polska.

Informace

GPS
50.7153950N, 15.6806306E

Cíle v okolí

Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vychutnejte si romantiku horských túr s noclehy na krkonošských boudách. Čeká vás ryzí příroda a skutečné zážitky.