Cesta česko-polského přátelství
Mapa
Share

Cesta česko-polského přátelství

Po krkonošských hřebenech

Nádherné výhledy do Čech i Polska, nejvyšší hřebenové partie Krkonoš a jedinečná místa - tak lze shrnout, co vše nabízí Cesta česko - polského přátelství. 

Tato hřebenová červeně značená turistická magistrála protíná v délce 28 kilometrů Krkonoše od Tvarožníku až po Pomezní Boudy. Kopíruje česko - polskou hranici, v některých místech ji ale také překračuje. Napojit se na trasu můžete z mnoha míst, pokud ji nechcete projít celou. Snadno se na ni dostanete například ze Špindlerova Mlýna, díky pravidelné autobusové lince na Špindlerovu Boudu. 

Chcete-li zdolat celou trasu od západu k východu, začněte u Vosecké boudy. Dostanete se k ní z Rokytnice nebo Harrachova. V opačném směru od východu k západu začněte na Pomezních Boudách. 

Hřebenová trasa je na jednodenní výlet poměrně dlouhá a náročná. Její zdolání si můžete libovolně rozdělit s přespáním na některé z horských bud. Nebo vybrat jeden z úseků a napojit se na trasu z několika míst Krkonoš.

Průběh trasy

Vosecká bouda - Svinské kameny - Česká budka - Vysoká Pláň - Sněžné jámy - Černé sedlo - Mužské kameny - Dívčí kameny - Petrovy boudy - Špindlerovka - Pod Malým Šišákem - Polední kámen - Obří sedlo - Sněžka - Jelenka - Pomezní Boudy

Kde přenocovat

Vosecká bouda - Labská bouda - Petrova bouda - Erlebachova a Josefova bouda - Špindlerova bouda - Turistická chata Jelenka - Pivovar Trautenberk a Chata Hradečanka, Pomezní Boudy

Via Czechia a Stezka Českem

Pokud je vám přechod Krkonoš málo a chcete poznat větší část naší země, můžete pokračovat dál severní stezkou a přejít celé Česko. Inspirací vám mohou být Stezky Via Czechia, které představují nejdelší a nejodvážněji vedené dálkové trasy v České republice. Jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích.

Veškeré potřebné informace k tomu, abyste mohli vyrazit, najdete také na StezkaČeskem.cz. Etapy a jejich kilometráž, natrasované mapy, tipy, jak začít, tipy na přespání, a další užitečné informace se vám jistě na vašich cestách budou hodit.

 1.

Mužské kameny

Mužské, a kousek od nich Dívčí, kameny se nacházejí na hranicích s Polskem na červené stezce Česko-polského přátelství nad Medvědím dolem, zhruba 3 km...
Mužské kameny
 2.

Dívčí kameny

Dívčí, a kousek od nich Mužské, kameny se nacházejí na hranicích s Polskem na červené stezce Česko-polského přátelství nad Medvědím dolem, zhruba 3 km...
Dívčí kameny
 3.

Sněžné jámy

Sněžné jámy jsou mohutné ledovcové kary na severním a východním svahu Vysoké pláně na polské straně Krkonoš.
Sněžné jámy a Wawel
 4.

Polední kámen

Polední kámen (Słonecznik) je 12 m vysoká žulová skála na severním svahu Stříbrného hřbetu a slouží jako výrazný orientační bod.
Polední kámen
 5.

Sněžka

Nejimpozantnější hora na sever od Alp a východ od Karpat. To je nejvyšší hora České republiky, měřící 1603 metrů. V Česku, kde nejsou velehory, jde o...
Sněžka

Informace

GPX soubor
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.

Výletní cíle a trasy v okolí

Další výletní cíle nebyly nalezeny.