Friesovy boudy
Mapa
Share

Za zvonkohrou a pivem Fries

Vrchlabí - Strážné

Náročná trasa v převýšením téměř 900 m, která ale stojí za zdolání! Odměnou vám budiž krásné výhledy do údolí Klínového potoka a také vychlazené horské pivo Fries, které bude po dlouhém stoupání chutnat o to více.

Nám. TGM Vrchlabí – po Krkonošské ulici ke kostelu sv. Vavřince – vpravo po žluté k Městskému parku – ostře vlevo po žluté – Pod Jankovým kopcem – vpravo po modré – Nad Dolním Dvorem – kříž – vlevo po žluté – Kostel sv. Josefa, Dolní Dvůr – po žluté – Dolní Dvůr – hotel Morava – vlevo po žluté – Hanapetrova paseka – Zadní Rennerovky – vlevo po žluté – U Klínových bud – vlevo po modré – Friesovy boudy – Pivovar Friesovy boudy – po modré – Nad Hříběcí boudou – Hříběcí bouda – vpravo po červené – Mramorový lom – Strážné – obecní úřad – zpět do Vrchlabí busem

  • Délka: 21 km
  • Zajímavosti: Zámek Vrchlabí – Krkonošské muzeum, Vrchlabí – Kostel sv. Vavřince, Vrchlabí – Městský park, Vrchlabí – Zvonkohra na kostele sv. Josefa, Dolní Dvůr – Klínové boudy – Friesovy boudy – Krkonošská pivní stezka
  • Možnosti občerstvení: Restaurace Mincovna, Vrchlabí – Horský hotel Friesovy boudy – Obecní restaurace Strážné
  • Doprava: Do Vrchlabí linkovými autobusy i vlaky, linky Krkonošských cyklobusů č. 1, 3 a 6. Ze Strážného do Vrchlabí linkovým autobusem. Cestu lze zkrátit Stráženským expressem.
  • Parkování: Parkoviště Klášter, Vrchlabí
  • TIP: Projděte si Krkonošskou pivní stezku! Poznáte krásné části hor a ochutnáte výborné pivo z místních pivovarů.
 1.

Zámek Vrchlabí

Vrchlabský zámek s rozlehlým zámeckým parkem a rybníkem, ve kterém se malebný zámek krásně zrcadlí, je bezesporu dominantou města.
Zámek Vrchlabí
 2.

Krkonošské muzeum - Čtyři historické domky

Soubor čtyř štítových domů patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších a je vzácným pozůstatkem původní městské zástavby. V jejich prostorách jsou...
Krkonošské muzeum - Čtyři historické domky
 3.

Děkanský chrám sv. Vavřince

Chrám sv. Vavřince stojí na místě jednolodního gotického kostela ze 14. století. Autorem projektu byl pražský architekt Stephan Tragl, stavby v...
Děkanský chrám sv. Vavřince
 4.

Zvonkohra na kostele sv. Josefa

Zvonkohra vzešla ze světoznámé dílny paní Tomáškové - Dytrychové a na kostel sv. Josefa byla umístěna a vysvěcena roku 1995.
Zvonkohra na kostele sv. Josefa
 5.

Horský hotel Friesovy boudy

Pohoda nad mraky. Balzám pro tělo i duši.

Areál dvou hotelů v nadmořské výšce 1217 m ve střední části Krkonoš vám nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Naleznete zde dětské herny a hřiště, wellness zónu, vlastní lyžařský vlek o délce 900m, luxusně vybavené pokoje a skvělou gastronomii.

Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí a najdete tady i zázemí pro nejkrásnější pouti po Krkonoších včetně výletu na Sněžku.

 6.

Klínové boudy

Historie Klínové boudy se pojí s nosiči vytěžené rudy. Jejich cesta totiž vedla ze Svatého Petra, nahoru úbočím Stohu přes svahovou louku mezi Zadní Planinou a Stohem až k nejvyššímu bodu výpravy, což bylo místo nynější Klínové boudy. Nosiči si zde nejprve postavili prostý malý přístřešek. Z tohoto přístřešku však poté vyrostla bouda, její vznik se datuje do roku 1622.
Na přelomu 19. a 20. století Klínové boudy žily sportovním životem. V roce 1902, se z tohoto místa startoval mezinárodní lyžařský závod. Další zajímavostí je fakt, že zde na Klínové boudě byl vystavěn lyžařský můstek.
Tragická událost se na této chatě stala v roce 1970, kdy zde na lyžařském kurzu byli studenti z Vysokého Mýta. Vybuchl zde dieselový agregát, který nejen pro tuto boudu, ale i pro ostatní objekty tvořil elektrický proud.
V současné době se zde nachází nejvýše položená farma České republiky.

 7.

Krkonošská pivní stezka

Zveme vás na jedinečný sportovně - gastronomický zážitek! Nejhezčí partie Krkonoš a výborné pivo k tomu - to jsou lákadla našich nejvyšších hor, kde se opět otevírá Krkonošská pivní stezka. Ideální program na víkend s partou a přáteli! Vše je pro vás připraveno a naplánováno, stačí vyrazit a bavit se!

Vzhledem k tomu, že všechna piva jsou vyrobena s vazbou na region, je Krkonošská pivní stezka zcela právem certifikována jako Krkonošský originální zážitek.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (129.22 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.