Do Chotěvic na poutní místa i do netradičního kostela
Mapa
Share

Do Chotěvic na poutní místa i do netradičního kostela

Zveme vás na výlet do údolí Pilníkovského potoka, do lesů, za výhledy, na poutní místa a křížovou cestu. I do netradičního kostela. 

Do Chotěvic můžete dojet autem i vlakem. Start výletu je totiž u vlakové zastávky, kde lze i parkovat. Hned na začátku vás čeká stoupání vzhůru po cyklotrase 4347. Z té po 2,5 kilometrech odbočíte do lesů, v nichž objevíte kemp Svatá Kateřina. Po lesních cestách dále pokračujte k poutnímu kostelu Navštívení Panny Marie. Poté putujte dále, k lesnímu areálu Hájemství, Žlutá turistická trasa vás pak zavede do Debrného a odtud dojdete podél Labe a Pilníkovského potoka zpět do Chotěvic.

 1.

Kemp Svatá Kateřina

Najdete v objetí lesů, na klidném místě nad Chotěvicemi. Nabízí veškeré potřebné zázemí a bohaté sportovní vyžití.

 2.

Poutní kostel Navštívení Panny Marie

Byl vystavěn u zázračné studánky, která prý vrátila zrak slepé ženě. Je to místo, které stojí za zastávku a krátké spočinutí, ať už v zázraky a pohádky věříte či nikoliv. Pro umocnění zážitku projděte křížovou cestu.

 3.

Lesní areál Hájemství

Je plný lásky a úcty k přírodě. Na palouku obklopeném břízami kvete vřes. Stojí tu dřevěné sochy i vyhlídková věž. Prozkoumejte Keltský stromový kalendář nebo cestu dřeva. Nejsou to jen atrakce určené pro zábavu, každá má svůj hlubší smysl a symboliku.

 4.

Kostel sv. Petra a Pavla

Celou druhou polovinu dvacátého století sloužil sporadicky a desítky let chátral. Obec Chotěvice se rozhodla kostel v 90. letech začít postupně renovovat, z obecního rozpočtu byla opravena střecha i krov. Pak se po cyklostezce nad ním začala procházet Karin Krajčo Babinská. Zapůsobil na ni tak, že se spolu s manželem Richardem stali nejen jeho patrony, ale také hybateli renesance svatostánku. Organizují koncerty, jejichž výtěžek následně nadace investuje zpět do obnovy kostela. Kostel je ale zároveň popartovou galerií umělce Josefa Rataje, nečekejte tedy klasický střídmý interiér. Je to prostor inspirativní, který snoubí úctu k církevním hodnotám s novou, moderní energií. Ze stropu visí Spiderman, z neonových obrazů se směje Bart Simpson nebo Batman. Zní to neuvěřitelně bizarně, že? Jak tyto nečekané kontrasty zapůsobí na vás?

Informace

Lokalita