Buďárka
Mapa
Share

Buďárka

Buďárku, přímou cestu paseckými stráněmi, projdete od Jizery téměř k Rejdicím na pomezí Jizerských hor. Stoupá vzhůru Pasekami po cestě, kterou budaři nosívali máslo a sýry na trhy až „do Němec“.

Zastavit lze v centru Pasek nad Jizerou u Památníku zapadlých vlastenců nebo u kostelíka svatého Václava. Dominantu místního hřbitova tvoří pomník věnovaný významné osobnosti pasecké historie Věnceslavu Metelkovi od akademického sochaře Vladimíra Preclíka.

 1.

Památník zapadlých vlastenců

Památník zapadlých vlastenců najdete uprostřed krásné přírody s působivým výhledem na západní Krkonoše a v sousedství kostela sv. Václava z konce 18...
Památník zapadlých vlastenců
 2.

Horská chata Na Perlíčku - Prdek

Na konci cesty se určitě zastavte v hospodě Na Perlíčku (zvané PRDEK) s dalekými výhledy na celé západní Krkonoše. Nejen že tu pořádají jedinečné mistrovství světa v čamburíně, ale také čepují své výborné pivo - Prdecký Perlík.

Informace

GPX soubor
formát gpx (12.85 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.

Výletní cíle a trasy v okolí