Krkonošské moře

Krkonoše

Jedinečné navenek,
přátelské uvnitř...

Objevte Krkonoše. Jejich jedinečnou krásu a přírodu. Projděte se krajinou roubenek i po rozkvetlých horských loukách, vystoupejte za nejkrásnějšími výhledy. Poznejte krkonošská města a obce s širokou nabídkou aktivit a služeb. Prožijte aktivní dovolenou v nejvyšších českých horách.

Co vidět a zažít

Zajímavost
Špičaté hlávky červeného zelí zdobily políčka kolem Vysokého nad Jizerou po staletí. Tak neváhejte a odvezte si z návštěvy Krkonoš plastový recyklovatelný kbelík kysaného Vysockého zelí!
Doporučujeme
Podpořte místní výrobce, řemeslníky, šikovné krkonošské rodáky a přivezte si z Krkonoš originální dárek pro své blízké nebo pro sebe, jako vzpomínku na krásně strávené dny v Krkonošském národním parku. Nakupovat můžete hned, stačí využít prokliky na e-shop v článku.
Zajímavost
Znáte je všechny? Co o nich víte? Na území Krkonoš takových míst najdeme více než dvacet a v loňském roce začaly přibývat další. A právě ty nové, které navrhli a vyrobili ve spolupráci se Správou KRNAP studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze, vám postupně představujeme na našem Facebooku. A protože nás všichni na Facebooku nesledujete, rozhodli jsme se krátce vám tyto útulny představit i zde.
Novinky
Máte rádi historii? Krkonoše jsou vaší srdeční záležitostí? Zúčastněte se naší soutěže s krkonošskými rodáky, která startuje 6. ledna 2021, a vyhrajte. A jak? Jednoduše. Pošlete nám fotografii místa některého z významných krkonošských rodáků na naši Facebookovou stránku, s popiskem, se kterou významnou osobností jste „spojili své kroky“.
Doporučujeme
Máme tady nádherně. A nemějte obavy, i k jídlu a pití se tu něco najde. Tady vás ani tentokrát nenechají ve štychu! Opět jsme pro vás vyhledali výdejní okénka, která jsou OTEVŘENÁ, a společně s odkazy jsme je vložily na naše facebookové stránky.
Zážitky
Víme, že Sněžka, Pramen Labe nebo Pančavský vodopád jsou místa, kde se dají vytvořit nádherné fotografie a každý tam byl. Právě – každý tam byl. A co třeba navštívit Snezne Stawki, Maly Staw nebo Rýchorský prales? Znáte nebo slyšíte poprvé? Jsou to nádherná místa v Krkonoších, kde není tolik lidí, která ale rozhodně také stojí za návštěvu.

Top akce v regionu

Jilemnice
Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli.
Pec pod Sněžkou
Zimní závod horských nosičů.
Vrchlabí
Brilantní situační komedie o pozvání na večeři a zmatení jazyků.

Aktuálně z Krkonoš

Podívejte se do sklářských dílen, ateliérů a skláren online díky krátkým videím, které byly vytvořeny v Křišťálovém údolí.
Zaregistrujte se včas do Jarní certifikace regionální značky KRKONOŠE originální produkt®. Zájemci o vstup do značky nebo zájemci o rozšíření certifikované řady produktů se mohou přihlásit do 15. 3. 2021.
Výzva Libereckého kraje a Okresní hospodářské komory v Jablonci nad Nisou - Cestovní ruch před kolapsem! Destinační společnost pro turistickou oblast Krkonoše – svazek měst a obcí se připojuje k Výzvě.
Před vstupem do zámku nyní najdete roubenou chaloupku se šindelovou střechou, pod kterou se nachází pohyblivý mechanický betlém s celkem 254 figurkami!

Krkonoše

hory mnoha českých nej...

Jsou nejvyšší, nejnavštěvovanější, jediné s vysokohorským rázem a neuvěřitelně pestrou přírodou. Najdeme zde strmé ledovcové kary i rozlehlé horské louky, skalnaté hřebeny i malebná údolíčka lemovaná roubenými domky. Zaposlouchejme se do hukotu vodopádů i tajemného ticha slatí a rašelinných jezírek. A pak je zde Sněžka, tato velebná královna hor, která důstojně shlíží na celé své panství.