Běžecké trasy v okolí Harrachova
Share

Krkonošské bílé stopy jsou pro běžkaře připraveny

Doporučujeme

V Krkonoších je momentálně jednoduše pohádkově. Hory i podhůří jsou zasypány vysokou pokrývkou prachového sněhu, i v nižších polohách ho napadlo až 30 cm. Na víkend je slíben mráz a sluníčko. Upravovatelé běžeckých stop nezahálejí a rolby pravidelně upravují kilometry bílých stop. Nyní je to téměř 200 km tras. Přijeďte si protáhnout tělo, doplnit vitamín D, pokochat se jedinečnou zimní krajinou, užijte si výhledy i čerstvý krkonošský vzduch. 

Aktuální stav běžeckých stop

Upravenost a stav běžeckých tras se rychle mění, v posledních dnech hory zasypává čerstvý sníh. Sledujte Bílé stopy, kde pro vás mají ty nejaktuálnější informace posbírané přímo z každé upravující rolby. Podívejte se ale i na další doporučené trasy.  

Lanovky vás vyvezou

Pro pěší a běžkaře zůstaly v provozu některé krkonošské lanové dráhy. Je to kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS z Janských Lázní na Černou horu. O víkendu jezdí obě lanovky ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou - Horní Domky i Lysá hora. Pro pěší turisty je v provozu lanovka na Sněžku, tam ale s běžkami nejezděte :-) 

Areály mohou požadovat, abyste v rámci dodržení vládních opatření své běžky či skialpy před jízdou lanovkou vyzuli a během jízdy drželi v ruce. 

O hladu nezůstanete 

Horské boudy jsou sice uzavřeny, ale jejich výdejní okénka vás o hladu nenechají. Vyhledali jsme pro vás ta, které jsou v současné době otevřena. Je to například Labská bouda u pramene Labe, Kolínská bouda na Lysečinách, Česká Poštovna Anežka na Sněžce, Chata Hradečanka na Malé Úpě nebo Kněžická chalupa nad Vrchlabím. Podívejte se na jejich aktuální seznam, sledujte náš Facebook.