Krkonoše Photo - 1 Krkonoše Photo - 2 Krkonoše Photo - 3 Krkonoše Photo - 4 Krkonoše Photo - 5 Krkonoše Photo - 6


krkonose.eu » Press Releases

Press Releases - 2016

Print
Krkonose Union - Major Activities - fond cestovního ruchu - Members of the Krkonose Fund - Partners - Contacts

Tiskové zprávy: rok 2020 - rok 2019 - rok 2018 - rok 2017 - rok 2016 - rok 2015 - rok 2014 - rok 2013 - rok 2012 - rok 2011 -

29.12.2016 - Pohádkové Krkonoše dětem blíž

Jak nenásilnou formou a sympaticky představit a přiblížit dětem oblast, ve které prožívají své dětství? Přeci pohádkou a bytostmi, které v Krkonoších žijí. A tak z pera Krkonoš – svazku měst a obcí vznikl projekt, resp. cestovatelská razítkovací hra po regionu s názvem Pohádkové Krkonoše.

Více v příloze...

19.12.2016 - Valná hromada Svazku Krkonoše - ohlédnutí

Šestnáctý rok působení a práce pro nejvyšší české hory, ve prospěch veřejných projektů na podporu cestovního ruchu a regionálního rozvoje, završil Krkonoše – svazek čtyřiceti měst a obcí Valnou hromadou konanou v Peci pod Sněžkou.

Více v příloze...

28.11.2016 - Snaha o nadhodnotu

Krkonoše – svazek měst a obcí je koordinátorem iniciativy, která postupnými kroky povede ke vzniku podkladu pro konzultaci se Správou Krkonošského národního parku při tvorbě Plánu péče.
V těch intencích jednala pracovní skupina k tématu aktivit udržitelného rozvoje horských obcí, lyžařských a sportovních zařízení na území Krkonošského národního parku po vypršení platnosti stávajícího Plánu péče o KRNAP z roku 2010.

Více v příloze...

16.11.2016 - Nový rezervační a ubytovací systém

Pro kvalitní prezentaci nabídky ubytování vzniká poptávkový a nabídkový rezervační a ubytovací systém, při kterém bude host plně v kontaktu s ubytovatelem. Systém zpracovává firma SITOUR v úzké vazbě na Krkonoše – svazek měst a obcí.
Dle slov zpracovatelů je při prezentaci kladen důraz především na obrazovou dokumentaci a kvalitní fotografie, které motivují k návštěvě. Host při poptávce zjistí plné kontakty na ubytovatele, se kterým bude následně komunikovat napřímo a jednoduše. Ubytovací systém bude v nejvyšších českých horách realizován pomocí Svazku Krkonoše.

Více v příloze...

15.11.2016 - S Výleťákem do Západních Krkonoš

Krkonoše - svazek měst a obcí představuje novou video sekvenci části Západních Krkonoš. Pod titulem „Krajina zapadlých vlastenců a pašeráků“ ji zpracoval tým tzv. „Výleťáku“.
Romantická procházka zavede diváky z malebné obce Paseky nad Jizerou od budovy Krkonošského muzea se sbírkami od poloviny 19. století, kolem kostela sv. Václava, do barevného podzimního údolí řeky Jizery a stoupáním zpět do kopců, až na skalní výběžek Strážník. Diváci se seznámí s „Pašeráckou naučnou stezkou“ i roubenými chalupami v Rokytnici nad Jizerou, s kostelem sv. Michaela či stezkou „Dřevosochání ve Františkově“. Nechybí širokoúhlá panoramata hor s pohledem např. Lysou horu, apod.

Více v příloze...

08.11.2016 - Elektronická evidence tržeb – školení v Krkonoších

Z iniciativy Krkonoš – svazku měst a obcí, ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje, jednatelství v Trutnově, se ve Vrchlabí 1. listopadu 2016 uskutečnilo základní školení o elektronické evidenci tržeb. Odbornými školitelkami (lektorkami) byly pracovnice Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj z odboru oddělení evidence tržeb.

Více v příloze...

24.10.2016 - Gruzínci ve Vrchlabí

Regionální turistické informační centrum Krkonoše navštívila delegace z Gruzie. Město Vrchlabí je partnerem a realizátorem mezinárodního projektu „Podpora udržitelné turistiky v Gruzii“ vedeného pod taktovkou české neziskové organizace Agora Central Europe. Agora CE byla založena za účelem upevňování demokratických principů ve společnosti. Usiluje o zlepšování dialogu a navazování partnerství mezi státní správou, samosprávou, širokou veřejností a dalšími subjekty.

Více v příloze...

09.10.2016 - První konzultace „koordinační skupiny“ cestovního ruchu v Krkonoších

Z iniciativy Krkonoš - svazku měst a obcí nedávno vznikla „Koordinační skupina pro cestovní ruch regionu Krkonoše“. Jejími členy jsou lidé z krkonošských středisek, aktivně pracující a angažující se ve městech a obcích, ve sdruženích a komisích cestovního ruchu. První setkání proběhlo v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou za přítomnosti zástupců z Vrchlabí, Harrachova, Rokytnice nad Jizerou, Špindlerova Mlýna, Benecka, Pece pod Sněžkou a svazků Východní Krkonoše a Jilemnicko. Poradu řídila Ing. Eva Šulcová, ředitelka krkonošského svazku měst a obcí.

Více v příloze...

06.10.2016 - Fotosoutěž Selfie z Krkonoš má své vítěze

Od začátku června do konce září 2016 „přátelé“ Krkonoš zasílali fotografie a selfie se svými úlovky do fotosoutěže vypsané Svazkem Krkonoše. Fotodílka nejprve hodnotila porota sestavená z pracovníků Krkonoš - svazku měst a obcí i Regionálního turistického informačního centra Krkonoše. Poté z dvaceti nejlepších selfíček vítěze vybírali fanoušci facebookového profilu.

Více v příloze...

28.09.2016 - Exkurse ve Špindlerově Mlýně

První pracovní setkání krkonošských „infocenter“ pod taktovkou Regionálního turistického informačního centra Krkonoše z Vrchlabí a Krkonoš – svazku měst a obcí po prázdninové hlavní letní sezoně se uskutečnilo ve Špindlerově Mlýně. Tentokrát své kolegyně na výjezdní zasedání pozvalo Turistické informační centrum při MěÚ ve Špindlerově Mlýně. Schůzka, při které byla probrána aktuální témata a shrnuta právě uplynulé léto, proběhla v městské knihovně. V rámci programu byla připravena prezentace novinek na nadcházející zimní lyžařskou sezonu ve špindlerovském skiareálu. Skupinka cca dvou desítek zástupkyň infocenter z Vrchlabí, Trutnova, Lánova, Rokytnice nad Jizerou, Správy KRNAP a Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, pokračovala řízenou exkursí ve skiareálu ve Sv. Petru, která zahrnovala jízdu šestisedačkovou lanovkou na Pláň a z vrcholu pěší procházkou částí naučné stezky Mechová pěšinka a Stezka stopaře.

Více v příloze...

30.08.2016 - Úsilí o získání peněz z fondů EU pokračuje

Krkonoše svazek měst a obcí vymyslel a připravil nové projekty v souladu s granty vyhlášenými Evropskou unií. Žádosti byly odevzdány. Manažerky Svazku Krkonoše v průběhu uplynulého období roku 2016 zapracovaly na projektových žádostech Česko /Polská spolupráce - Mikroprojektu Euroregionu Glacensis: Krkonošské tradice a řemesla ožívají v hodnotě 15,8 tis. EUR s partnerem - Jeleniogorsky powiat Jelení Hora. V programu Interreg V-A Česká republika - Polsko, Krkonoše - region česko-polského přátelství, s partnerem Zwiazkem Gmin Karkonosze, v hodnotě 301 tis. EUR, s podílem SMOK 170,6 tis. EUR. V posledním případě v programu Interreg V-A Česká republika-Polsko, s názvem Síť hospodářského rozvoje česko-polského příhraničí, s partnery: vedoucí partner - KARR (Krkonošská agentura regionálního rozvoje Jelení hora), Okresní Hospodářská komora Jablonec nad Nisou, Krajská Hospodářská komora Hradec Králové, Izba Gospodarcza "Śląsk", Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy v celkové hodnotě 562 tis. EUR, s podílem SMOK 90,1 tis. EUR.

Více v příloze...

26.08.2016 - Olympijský park v Pardubicích představil i možnosti hraní a sportování v Krkonoších

Manažeři Krkonoš - svazku měst a obcí uvítali možnost prezentace nejvyšších českých hor a krkonošských volnočasových aktivit, včetně pohádkové razítkovací hry pro děti s rodiči, při tak mimořádné příležitosti jako byly Letní olympijské hry v Brazílii. V souvislosti s mezinárodním sportovním svátkem byly v několika českých městech otevřeny olympijské parky.

Olympijský park Pardubice překvapil svou četnou návštěvností jak během víkendů, tak v průběhu pracovních dní. Expozici Krkonoš zajišťovala Miroslava Chaloupská, společně s pracovnicemi IC Trutnov, která na místě vypozorovala: „Mezi bohatou nabídkou doprovodného programu a sportovních možností si troufám říci, že i prezentační stan Svazku Krkonoše, pořízený z projektu financovaného EU, jednoznačně upoutával pozornost příchozích. Velký zájem návštěvníci projevovali o Tipy na výlet pro rodiny s dětmi, razítkovací hru Po stopách Krakonoše a cykloturistu v Krkonoších společně s cyklobusy.“

Více v příloze...

29.06.2016 - Čtenářská soutěž vylosována. Hrajte s námi o ceny.

Starostky krkonošských měst a obcí a Jakub Kašpar, náměstek ředitele Správy KRNAP, vylosovali při Valné hromadě Krkonoš – svazku měst a obcí vítěze čtenářské soutěže z turistických novin Krkonošská sezona. Pět úspěšných luštitelů správně odpovědělo v písemné soutěži „Hrajte s námi o ceny“ na otázky: 1. Kulaté výročí vzniku připomíná Krkonoše - svazek měst a obcí, kolikáté? 2. Ve kterém městě a místě se jedou spanilé jízdy na rohačkách? 3. Jak se jmenuje celokrkonošský projekt s pohádkovými postavami a jaké má webové stránky? 4. Do kterých míst vede Pivní stezka? 5. Jak se jmenuje rodina krkonošských bednářů?

Vylosováni byli a hodnotné ceny získali: Vratislav Zikmund, Rovensko pod Troskami: 1. cena: Víkendový pobyt pro dvě osoby ve Sv. Petru v Orea Resort Horal **** ve Špindlerově Mlýně, snídaně, bazén a sauna v ceně, věnuje Orea Resort Horal**** Špindlerův Mlýn, www.orea.cz
Lenka Dušková, Vrchlabí: 2. cena: Kniha Průvodce po památkách ve správě Národního památkového ústavu a kniha Ranní rosa v kopřivách, věnuje Regionální turistické informační centrum Krkonoše, www.mestovrchlabi.cz.
Karel Fric, Klášterec nad Ohří: 3. cena: Nová kniha KRKONOŠE, Rájem i peklem Obřích hor, věnuje Regionální turistické informační centrum Krkonoše, www.krkonose.eu
Andzielika Leciejewska, Rydzyna, Polsko: 4. cena: Dřevěná multihra na cesty, věnuje Krkonoše – svazek měst a obcí, www.krkonose.eu
Miroslava Brhlová, Praha: 5. cena: Tričko s potiskem loga Krkonoše, věnuje Krkonoše – svazek měst a obcí, www.krkonose.eu.
Výhercům blahopřejeme.

Více v příloze...

21.06.2016 - Krkonoše – lyžařský běžecký ráj na Královéhradecké části Krkonoš v zimní sezóně 2015/2016

V hotelu Orea Hotel Horal ve Špindlerově Mlýně se uskutečnilo setkání upravovatelů krkonošských běžeckých tratí s koordinátory projektu KLBR ze Svazku Krkonoše. Z jednání vyplynulo, že v zimní sezoně 2015/16 bylo na úpravě běžeckých lyžařských tratí v Královéhradecké části Krkonoš projeto unavovacími stroji 1 111 motohodin a najeto 7 340 km. V celých Krkonoších, včetně jejich Královéhradecké části 2 062 MTH a 14 555 km. Přestože nebyla v průběhu celé zimy dostatečná sněhová pokrývka, nebyly veřejností ani Správou KRNAP zaznamenány závažnější problémy při poškození přírody.
Královéhradecký se významně podílí i na realizaci těchto aktivit
Podle vyjádření Radka Vicha, ze Svazku Krkonoše, byla za uplynulou sezonu 2015/16 Královéhradeckým krajem na úpravu běžeckých stop v této oblasti Krkonoš poskytnuta dotace ve výši 514.424 Kč. Průměrný příspěvek na provozní náklady jedné motohodiny unavovacího stroje činí 474 Kč, to je 40% skutečných provozních nákladů.

Více v příloze...

16.06.2016 - Razítkovací hra poučí děti s rodiči i prarodiči

Krkonošským dětem blíž Pracovnice Krkonoš - svazku měst a obcí chtějí přiblížit projekt Pohádkové Krkonoše a razítkovací hru Po stopách Krakonoše nejenom návštěvníkům, ale před letními prázdninami především zdejším dětem s rodiči či prarodiči. S připravenou prezentací navštěvují mateřské a základní školy, přichází na dětské dny či zajímavé akce.
Více v příloze.

Více v příloze...

14.06.2016 - Kam v létě za zážitky, poznáním a kulturou

Letní čas přináší více světla, slunce, touhu po zážitcích a poznání. Krkonošští pořadatelé se snaží. Sypou jako „z rukávů“ jednu zajímavou akci za druhou. Krkonošská informační centra nabídky evidují, popularizují a zvou širokou veřejnost. Část nejaktuálnějšího dění a plány na letní sezonu 2016, prostřednictvím zástupců jednotlivých informačních center, z nabídky představujeme.
Více v příloze.

Více v příloze...

13.06.2016 - Krkonošská veřejná cyklodoprava a cykloturistická sezona, pod taktovkou koordinátora Krkonoš - svazku měst a obcí, byly zahájeny

Krkonošské cyklobusy potřinácté
I letos křižují Krkonošské cyklobusy nejvyšší české hory od západu na východ a z východu na západ. Výrazně vylepšují a obohacují dopravní obslužnost v regionu nejvyšších českých hor. Zahájení linek proběhlo 28. 5. 2016. Provoz bude ukončen 29. 9. 2016.
Změny v jízdních řádech
Benecko – od 13 6. 2016, z důvodů objížďky přes Mrklov, budou mít cyklobusy zpoždění. Na zastávce Hotel Kubát budou zastavovat pouze cestou z Benecka. Z důvodu rekonstrukce silnice ve Dvoře Králové se ruší zastávka ZOO. Linka Hradec Králové – Vrchlabí – cyklobus jede i o svátcích 5. - 6. 7. 2016 a 28. 9. 2016.

Více v příloze...

09.06.2016 - Fotosoutěž Selfie z Krkonoš

Jarní a letní příroda Krkonoš je jedinečně pestrá. Určitě jste se o tom při své dovolené nebo výletě již nejednou přesvědčili. Krkonošské louky plné léčivých bylin s barvitým kobercem rozkvetlých květin, zurčivé potoky, bohaté lesy, sluníčkem ozářené vrcholky a údolí, ale i lijáky, vichr či hustá mlha, to vše k letním horám patří. Patří k nim ale také lidé, návštěvníci, usměvavé opálené tváře, děti poskakující mezi kalužemi, cyklisté…
A právě o tom je naše nová fotosoutěž. Foťáky i telefony jsou po vaší dovolené jistě plné fotek a určitě nechybí ani pár selfie s krkonošskými panoramaty… Podělte se o ně s námi! Vaši fotografii tak mohou obdivovat tisíce našich fanoušků i návštěvníků webových stránek a navíc máte šanci vyhrát zajímavé ceny.

Více v příloze...

06.06.2016 - Krkonoše – lyžařský běžecký ráj na Liberecké části Krkonoš

Krkonoše – svazek měst a obcí rekapituloval uplynulou zimní lyžařskou běžeckou sezonu
V hotelu Orea Hotel Horal ve Špindlerově Mlýně se uskutečnilo setkání upravovatelů krkonošských běžeckých tratí s koordinátory projektu KLBR ze Svazku Krkonoše. Z jednání vyplynulo, že v zimní sezoně 2015/16 bylo na úpravě běžeckých lyžařských tratí v Liberecké části Krkonoš projeto unavovacími stroji 1061 motohodin a najeto 7424 km. V celých Krkonoších, včetně jejich Královéhradecké části 2172 MTH a 14 764 km. Přestože nebyla v průběhu celé zimy dostatečná sněhová pokrývka, nebyly Správou KRNAP zaznamenány závažnější problémy při poškození přírody.
Liberecký kraj se na tomto projektu významně podílel
Podle vyjádření Radka Vicha, ze Svazku Krkonoše, byla za uplynulou sezonu 2015/16 Libereckým krajem na úpravu běžeckých stop poskytnuta dotace ve výši 450 000 Kč. Průměrný příspěvek na provozní náklady jedné motohodiny upravovacího stroje činil 413 Kč.

Více v příloze...

03.06.2016 - Krakonoš patří do Krkonoš

Svazek Krkonoše vydal nový propagační materiál
Postavu „ducha hor“ znají z vyprávění, knížek a filmů generace dětí i dospělých. Ne vždy a všem je jasné, odkud přišel, kde a kdy se vzal, proč vládne v Krkonoších. Odpovědi na otázky přináší nově zpracovaný čtyřjazyčný leták s četnými fotografiemi. Vyšel v nákladu 60 tisíc kusů a získat ho můžete v některém ze spolupracujících krkonošských informačních center.

Více v příloze...

27.05.2016 - V Krkonoších se nudit nebudete!

Krkonoše – svazek měst a obcí získal v prvním ročníku soutěžní přehlídky tištěných turisticko-propagačních materiálů TuristPropag, vyhlášeném při veletrhu cestovního ruchu v Lysé nad Labem ve dnech 21. - 24. 4. 2016, v početném konkurenčním prostředí, ocenění druhé místo - v kategorii Trhací mapy.
Čím naplnit volný čas?
Bohatý výběr tipů, cílů, možností a příležitostí z celého území je shrnut v tištěných propagačních materiálech s mapou, které získáte zdarma v krkonošských informačních centrech nebo elektronicky stažením z www.krkonose.eu/cs/propagacni-materialy.

Více v příloze...

14.05.2016 - Krkonošská sezona celoroční

Obsahem celoročního vydání, určeného kromě stávajících také čtenářům do Prahy a Středočeského kraje, jsou upoutávky motivující k návštěvě nejvyšších českých hor. Připomenuta je vloni nová razítkovací hra, která pod titulem „Po stopách Krakonoše“ motivuje děti s rodiči k návštěvě čtyřiceti zajímavých a netradičních míst. Celá tisková stránka s hlavním mottem: „Děti i rodiče, pojďte si hrát“ připomene další možnosti hraní a vědomostních aktivit pod hlavním jmenovatelem www.pohadkove.krkonose.eu.
V pátek 6. května 2016 byla Krkonošská sezona přílohou deníku MF Dnes. Ve druhé polovině května ji získáte i vy zdarma ve svém nejbližším krkonošském informačním středisku, který spolupracuje se Svazkem Krkonoše.

Více v příloze...

09.05.2016 - S propagací cílíme do různých zájmových i cílových skupin

S tuzemskými prezentacemi a veletrhy cestovního ruchu se již před časem rozsypal pytel. Je to dobře, protože všichni, kteří mají na starosti popularizaci turistických destinací, mají z čeho vybírat.
Pracovnice Krkonoš - svazku měst a obcí vždy pečlivě vybírají z pestré nabídky a s ročním předstihem plánují kalendář účasti. Svým charakterem se jednotlivé akce dají rozdělit do několika skupin. Právě v jejich pestrosti se otevírají možnosti, jak popularizovat nejvyšší české hory a jejich stále se rozrůstající nabídku a příležitosti k aktivnímu, vzdělávacímu i pohodově hezkému pobytu.
Prezentace a veletrhy se konají v rozličných územích, tudíž i jejich obsah, dosah a oslovení potenciálních hostů či návštěvníků je paprskovitě rozprostřen doširoka.
Důležitým cílovým regionem je Praha a Středočeský kraj. Proto jsou prezentace Svazku cíleny právě to této lokality. Tradičně se jako lektor účastní např. „Semináře pro průvodce v cestovním ruchu“, pořádaném v Praze v hotelu Jalta (za Svazek Krkonoše lektorovala Klára Hančová). Dalším je mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World na Výstavišti v Praze (Svazek Krkonoše zastupovala Mirka Chaloupská), veletrh Regiony České republiky v Lysé nad Labem (zastupovaly: Klára Hančová, Mirka Chaloupská a Dáša Palátková). S cílem oslovit jak cykloturistickou veřejnost, tak i začátečníky, kteří mapují příležitosti a vydávají se do Krkonoš poprvé, je představit možnosti tohoto rozšířeného sportu pro celou rodinu s důrazem na využití Krkonošských cyklobusů na každoročním sportovním veletrhu For Bikes v Praze Letňanech (zastupoval Radek Vich).
Obyvatelé Královéhradeckého a Libereckého kraje byli i letos osloveni při veletrhu cestovního ruchu Infotour v Hradci Králové (zastupovala Mirka Chaloupská) a při Euroregionu v Jablonci nad Nisou (zastupovala Karla Svatá).

Více v příloze...

03.05.2016 - Krkonošská sezona v pátek 6. května 2016 jako příloha deníku MF Dnes

Turistické noviny Krkonošská sezona pro rok 2016 vyjdou jako celoroční. Zahrnují pestré jarní, letní, podzimní i zimní upoutávky do nejvyšších českých hor, zařazena je turistická mapa s kontakty i prezentace jednotlivých podnikatelů.
Vydavatel Krkonoše – svazek měst a obcí zajistil nový způsob distribuce tiskoviny, čímž rozšíří okruh čtenářů a pravděpodobně zvýší i marketingovou účinnost inzerce. Krkonošskou sezonu si v pátek 6. května 2016 přečtou předplatitelé MF Dnes v Praze a ve Středočeském kraji, včetně všech, kteří MF Dnes ten den zakoupí na prodejních pultech.
Další distribuce turistických novin bude v zavedeném režimu na celém území Krkonoš, v Podkrkonoší, v informačních centrech v Praze, Hradci Králové, Liberci, na různých prezentacích a akcích, kterých Svazek Krkonoše účastní sám nebo ve spolupráci se státní agenturou CzechTourism, Královéhradeckým a Libereckým krajem či dalšími partnery.
Turistické noviny budou zdarma k dispozici i vám na pultech krkonošských turistických informačních center nebo v Regionálním turistickém informačním centru Krkonoše se sídlem ve Vrchlabí.

Více v příloze...

02.05.2016 - Ocenění za tištěné propagační materiály, 1. a 2. místo v početné konkurenci

Krkonoše – svazek měst a obcí získal v prvním ročníku soutěžní přehlídky tištěných turisticko-propagačních materiálů TuristPropag, vyhlášeném při veletrhu cestovního ruchu v Lysé nad Labem ve dnech 21. - 24. 4. 2016, v početném konkurenčním prostředí, dvě nejvyšší ocenění.
První místo - Krkonošská sezona v kategorii Turistické noviny Druhé místo - v kategorii Trhací mapy
Oceněná Krkonošská sezona prezentuje mj. razítkovací hru Pohádkové Krkonoše. Turistické noviny Krkonošská sezona vychází od roku 2004. Jejich náklad (ve třech jazykových mutacích) se pohybuje v rozmezí od 65 do 45 000 výtisků. Distribuovány jsou na mnoha místech nejenom v nejvyšších českých horách a jejich podhůří, ale i v Polsku a Německu. Jsou zdarma.
Mapy zahrnují bohatý výběr tipů, cílů, možností a příležitostí z celého území: Co dělat v létě? Výlety pro rodiče s dětmi. Když prší, je dobré vědět co dělat a jak nezmoknout. Vybraná TOP místa krkonošskými údolími na čtyři dny. Jak se bavit v zimě? - Paleta zimních zážitků na sněhu.
Zmíněné propagační materiály získáte v krkonošských informačních centrech nebo elektronicky stažením z www.krkonose.eu/cs/propagacni-materialy

Více v příloze...

11.04.2016 - Pracovní skupina informačních center Krkonoš nezahálí

Pravidelně měsíčně se pracovníci krkonošských informačních center v koordinaci a pod taktovkou Regionálního turistického informačního centra Krkonoše se sídlem ve Vrchlabí setkávají, vzájemně diskutují, vyměňují informace a aktivně přispívají ke společnému dílu. K podkladům dnešní tiskové zprávy posloužil zápis březnové porady. Z textů jsme pro vás vybrali.

Více v příloze...

07.04.2016 - Krkonošský newsletter napomohl popularitě

Pravidelné měsíční shrnutí „horkých“ aktualit a zajímavostí přináší krkonošský elektronický newsletter do počítače všem, kteří mají o jeho doručení zájem.
Krkonoše – svazek měst a obcí, jako zpracovatel, obsah newsletteru formuluje a tvoří ve spolupráci se širokou škálou aktérů. Aktivně vyhledává a zpracovává informace, které podporují zájem o území. Vítá však jakoukoliv iniciativu ze strany všech, kteří svojí prací zajímavé aktivity vytváří a chtějí je představit či nabídnout široké veřejnosti. I vy máte možnost poslat nám svou aktualitu na news@krkonose.eu.

Více v příloze...

05.04.2016 - Facebook Svazku Krkonoše má přes 6000 fanoušků

Jak dostat do povědomí mladých lidí informace o nejvyšších českých horách? Přeci prostřednictvím počítačové sítě a souvisejících moderních technologií. Pracovníci Krkonoš – svazku měst a obcí evidují k tomuto období více než 6000 přátel na Facebooku. Zásadní nárůst „lajků“ přišel jako reakce na systematickou propagaci profilu v loňském roce. Kampaň byla součástí projektu financovaného z Evropské unie.
Nyní síť „přátel“ napomáhá dalšímu diametrálnímu rozšiřování obliby. Není to však samo sebou. Facebook musí denně přinášet zajímavé novinky a informace blízké té skupině uživatelů, která Facebook navštěvuje.
K tomu Klára Hančová, ředitelka Regionálního turistického informačního centra Krkonoše se sídlem ve Vrchlabí, doplnila: „Těší nás zájem „facebookových přátel“. Pokud vnímáme stále větší počet fanoušků, je zřejmé, že naše denní práce nepřichází nazmar. V poslední době se však nespokojujeme jenom se sympatizanty Facebooku. Pozornost jsme zaměřili i na uživatele sociální sítě Twitter a Google Plus. Každá z nich si však žádá jiný přístup, jiné formáty prezentací, je blízká jiné skupině lidí.

Více v příloze...

15.03.2016 - Mobilní aplikaci Krkonoš uživatelé nainstalovali více než 13tisíckrát

Mobilní aplikace, průvodce po Krkonoších „do kapsy“, určený pro chytré telefony, má obrovský úspěch. Je zpracována jednoduše a srozumitelně. Do svých chytrých mobilních telefonů si ji stáhlo více než třináct tisíc zájemců.
Klára Hančová, ředitelka Regionálního turistického informačního centra Krkonoše a koordinátorka prací souvisejících se vznikem a užíváním mobilní aplikace, vysvětlila: „Máme přesné evidence o počtech stažení, ale také například recenze a pochvalné reakce uživatelů. Jsou pro nás důvodem ke spokojenosti. V případě připomínek se snažíme hned reagovat nápravou či hledáním lepšího řešení. Jak výstupy získáváme je vcelku jednoduché. Krkonošská mobilní aplikace je vyrobena ve třech verzích pro různé operační systémy (Android – 8159, iOS – 1680, Windows Phone - 3 576). Každý systém má vlastní internetový „obchod“ a ten automaticky načítá mj. počty stažení.“

Více v příloze...

10.03.2016 - Nová prezentace zimních zážitků

V průběhu letošní zimy byl rozšířen oficiální turistický webový portál www.krkonose.eu o četné zimní volnočasové aktivity a zážitky. V sekci nově naleznete odkazy s informacemi o ledolezení, trasách pro chůzi na sněžnicích, skialpinistických trasách, mushingu a sáňkování. K tomu Alena Cejnarová, odborná pracovnice Krkonoš – svazku měst a obcí, doplnila: „Správa Krkonošského národního parku podporuje skialpinismus a dává tomuto sportu „zelenou“. Proto, spolu s Horskou službou Krkonoše, vytipovala v terénu osm doporučených skialpinistických tras. Odkaz obsahuje nejenom směr trasy, ale i další doporučení.

Více v příloze...

18.01.2016 - Pro rozvoj území jsou prvořadé kvalitní silnice

Ještě donedávna byl stav zdejších komunikací II. a III. třídy v žalostném stavu, v některých úsecích byly povrchy vozovek nebezpečné až kritické. Krkonoše - svazek měst a obcí v té souvislosti v rámci regionálního rozvoje oblasti vyvíjí mj. zájem o péči o infrastrukturu. A tak se situace změnila.
Snaha představitelů Svazku Krkonoše o zlepšení stavu komunikací, vycházející ze Strategie regionálního rozvoje oblasti Krkonoš, se daří. Zajištění kvalitní dopravní přístupnosti a dopravní obsluhy, jako jedna z pěti hlavních priorit, na kterých se zástupci celého území shodli, se i díky předsedovi Janu Sobotkovi, pověřenému se záležitostí zabývat, se již nyní rýsuje v konkrétně opravených a dokončených úsecích silnic.

Více v příloze...

11.01.2016 - Na běžky do běžeckých stop Pod Černou horou 2015/16

„Svazek obcí Horní Labe ve spolupráci s lyžařskými oddíly v Hostinném, Vrchlabí, Dolní Kalné za spoluúčasti měst Vrchlabí, Hostinné a obcemi Kunčice nad Labem a Dolní Kalná zabezpečí i v nastávající zimní sezóně 2015/16 další ročník upravování lyžařských běžeckých tratí v lyžařsky i turisticky zajímavé a krásné oblasti pod Černou horou,“ vysvětlil Pavel Klapuš, koordinátor projektu Krkonoše - lyžařský běžecký ráj. „Jeho cílem je i tady nabídnout dětem, rodičům, sportovcům i turistům možnost projet se na běžeckých lyžích tímto krajem a poznat jeho lyžařské běžecké možnosti i krásy,“ upřesnil P. Klapuš.

Více v příloze...

05.01.2016 - Krkonoše před lyžařskou běžeckou sezónou 2015/16

Královéhradecký i Liberecký kraj se spolupodílí na financování
„Krkonoše – svazek měst a obcí ve spolupráci se Správou Krkonošského národního parku, krkonošskou Horskou službou a především s 22 upravovateli, kterými jsou lyžařské areály, tělovýchovné jednoty, lyžařské oddíly, obce i jednotlivci, zabezpečí i v nastávající zimní sezóně 2015/2016 již 16. ročník projektu Krkonoše – lyžařský běžecký ráj (KLBR),“ uvedl Pavel Klapuš, koordinátor běžeckého lyžování za Svazek Krkonoše. Dále doplnil: „Jeho cílem je sladit trvale rostoucí zájem veřejnosti o lyžařskou turistiku a běžecké lyžování s potřebami ochrany přírody a zajistit prezentaci nabídky těchto zdraví prospěšných aktivit všem věkovým skupinám, sportovcům i turistům.“

Více v příloze...