Krkonoše Photo - 1 Krkonoše Photo - 2 Krkonoše Photo - 3 Krkonoše Photo - 4 Krkonoše Photo - 5 Krkonoše Photo - 6


krkonose.eu » Pressemitteilungen

Pressemitteilungen - 2019

Drucken
Verband Riesengebirge - Bedeutende Aktivitäten - Fremdenverkehrsfonds - Mitglieder des Fonds Krkonoše - Partner - Kontakte

Tiskové zprávy: rok 2019 - rok 2018 - rok 2017 - rok 2016 - rok 2015 - rok 2014 - rok 2013 - rok 2012 - rok 2011 -

12.08.2019 - Vydejte se s kolem Krkonošským cyklobusem a lanovkou

Nový Výleťák s podtitulem „Netradiční pohled na Sněžku, k rozhledně na Hnědém vrchu a kolem vápencového lomu v Černém Dole“, vám napoví, kudy kam vás zavede.

Více v příloze...

19.07.2019 - Výherci čtenářské soutěže byli vylosováni

Pět čtenářů, správných luštitelů čtenářské soutěže zimního vydání Krkonošské sezony je známo.

Více v příloze...

24.06.2019 - Výleťák ve Vysokém nad Jizerou a okolí

Krkonoše – svazek měst a obcí vás zve ke shlédnutí dalšího pokračování „Výleťáku“, internetového pořadu o cestování. Je pro vás inspirací k výletu do Krkonoš, tentokrát k dvanáctikilometrovému pěšímu výšlapu z Vysokého nad Jizerou, na Kamenec, přes Jablonec nad Jizerou, do Sklenařic a zase zpátky do Vysokého.

Více v příloze...

11.06.2019 - Vydejte se na výlet „Pojizerským Pacifikem“ s novou mapkou

Naplánujte si projížďku krkonošskou lokálkou z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou. Na výstavbě dvacet kilometrů dlouhé regionální železnice mají hlavní zásluhu Jan hrabě Harrach a tehdejší místní podnikatelé. Dráha významně přispěla k hospodářskému rozvoji kraje, jehož se stala neodmyslitelnou součástí. V současnosti se zde setkáte s motorovými vozy řady 810, charakteristickými pro české lokálky. Nechybí ani vyhledávané tradiční parní jízdy. Jak se v lokalitě orientovat, kde z vlaku vystoupit a co navštívit, napoví nový propagační materiál Svazku Krkonoše.

Více v příloze...

21.05.2019 - Krkonošská sezona – léto 2019

Letní vydání turistických novin Krkonošská sezona vyjde na dvaceti stránkách v celkovém nákladu 53 000 kusů, s překladem do německého a polského jazyka. I toto vydání bude vloženo jako příloha výtisku MF Dnes, tentokrát v Královéhradeckém a Středočeském kraji.

Více v příloze...

16.05.2019 - Krkonoše na kole - Cykloturistika do hor patří

Krkonoše – svazek měst a obcí se systematicky věnuje podpoře projektů prospěšných pro celý region. Novinkou pro cykloturistiku v Krkonoších je brožurka „Krkonoše na kole, aneb tipy na výlety pro milovníky cyklistiky“. Vznikla z potřeby stále více se rozmáhající cyklistiky jak nadšenců polykajících kilometry, tak „hobíků“, resp. jezdců turistů, ale i rodin s dětmi. Motivuje k vytipovávání dalších a dalších míst, jak všem zájmovým skupinám rozšířit možnosti a kam je poslat.

Více v příloze...

10.05.2019 - Svezte se Krkonošskými cyklobusy k poznávání nových míst

Krkonošské cyklobusy zásadním způsobem navyšují dopravní obslužnost v regionu. Zprostředkují komfort cykloturistům, kteří chtějí během jednoho dne poznat větší část území nejvyšších českých hor a jeho podhůří. Protínají region a vyvezou vás i s koly do různých částí pohoří.

Více v příloze...

06.05.2019 - Krkonošská sezona získala 1. místo v kategorii Turistická informace roku 2019

Na výstavě „NARCIS, ELEGANCE, REGIONY 2019 v Lysé nad Labem“ byly vyhlášeny výsledky letošního ročníku soutěže turistických propagačních materiálů TURISTPROPAG. Sešla se odborná porota sestavená z řad odborníků cestovního ruchu na design, stylistiku, grafiku i „novinařinu“ nad 278 kusy přihlášených propagačních materiálů. Nehodnotila pouze odborná porota. Svého favorita si mohla vybrat i laická veřejnost z řad návštěvníků.

Více v příloze...

02.05.2019 - Hledejme společně řešení - Novela zákona o ochraně přírody nám napomůže

Zonace v Krkonošském národním parku je v současné době diskutovaným tématem. Jak uvedl starosta Jan Sobotka, celé téma je však daleko širší než jenom Zonace. Rada Krkonošského národního parku se k jednání znovu sejde 3. června 2019.

Více v příloze...

29.04.2019 - Harrachov představil své zajímavosti

Místem setkání pracovníků krkonošských informačních center bylo středisko Harrachov. Výčet všeho, co zaznělo, obsahuje podrobný zápis ze schůzky, který je k nahlédnutí u ředitelky Regionálního turistického informačního centra Krkonoše se sídlem ve Vrchlabí, hlavního koordinátora jednání.

Více v příloze...

20.04.2019 - Cena ředitele Správy KRNAP

Pro deváté předávání Cen ředitele Správy KRNAP bylo vybráno devět význačných osobností. Přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o našich horách. Jsou jimi historik František Jirásko, strážce KRNAP Alfréd Pucher, přírodovědec Petr Miles (in memoriam), sběratel a historik Antonín Tichý, dokumentátorka Irena Bělochová, člen Horské služby Krkonoše Přemysl Kovářík, hospodář Martin Maček, in memoriam, historik Jan Luštinec a publicistka Eliška Pilařová. Laureáti, resp. jejich zástupci, převzali ceny v podobě drátěné plastiky Krakonoše vyrobené technikou smyček. Předlohou je nejstarší vyobrazení Krakonoše známé z Hellwigovy mapy Slezska z roku 1561.

Více v příloze...

02.04.2019 - Na návštěvě ve Vysokém nad Jizerou

Podkrkonošské Vysoké nad Jizerou, rodiště JUDr. Karla Kramáře, českého a československého politika, po roce 1918 prvního ministerského předsedy ČSR, za světové války účastníka odboje, dlouholetého předsedy Československé národní demokracie a později Národního sjednocení, městečko, ve kterém se letos na podzim uskuteční jubilejní 50. ročník – Krakonošova divadelního podzimu, bylo hostitelem pracovníků informačních center Krkonoš.

Více v příloze...

04.02.2019 - Sledujte na internetu upravené běžecké lyžařské stopy

Užitečnou službu milovníkům lyžařského běžeckého sportu poskytuje webový portál www.bilestopy.cz. Zobrazuje informace o aktuálním stavu upravenosti běžeckých a turistických lyžařských stop v reálném čase. Data jsou získávána z GPS zařízení instalovaných v rolbách, které tratě pravidelně projíždí. Letos je nově umístěna GPS v rolbě Skiareálu Špindlerův Mlýn, upravující běžecké tratě na Horních Mísečkách.

Více v příloze...

23.01.2019 - Výherci čtenářské soutěže z Krkonošské sezony byli vylosováni

Při Valné hromadě Svazku Krkonoše proběhlo losování úspěšných soutěžících, kteří správně odpověděli na pět otázek: 1. Odkud pochází historik Miloslav Bartoš?, 2. Jak se jmenuje nový propagační materiál Svazku Krkonoše s výhledy na hory?, 3. Ve kterém roce byl založen Krkonošský národní park?, 4. Kde se nachází Údolí paláců a zahrad?, 5. Mezi kterými krkonošskými městy je třeba dostavět koleje?

Více v příloze...

15.01.2019 - Svazek Krkonoše po volbách

Prosincovou Valnou hromadou Krkonoš svazku čtyřiceti měst a obcí, resp. jednotlivými starosty, byl do funkce předsedy Svazku Krkonoše zvolen Ing. Jan Sobotka (starosta Města Vrchlabí). Nutno doplnit, že Jan Sobotka před samotným aktem volby nabídl funkci předsedy přítomným zájemcům k dispozici. Starostové měli šanci kandidovat. Sám situaci komentoval slovy: „Je nepsanou dohodou, že funkční období předsedy Svazku Krkonoše koresponduje s volebním obdobím komunální politiky, resp. je svojí délkou navázáno na funkční působení našich zastupitelstev. Podle těchto pravidel je načasována volba.

Více v příloze...