Bobování v Krkonoších
Share

Boby nebo saně, hurá na ně do Krkonoš

Zážitky

Skiareály jsou sice lyžařům uzavřeny, to ale neznamená, že se musíme všech zimních radovánek vzdát. Ve vyšších polohách je trocha přírodního sněhu, na sjezdovkách nasněžen technický, je škoda toho nevyužít. Sbalte boby, saně, nebo lopaty a vyrazte s dětmi do přírody! Poradíme vám, kde se svezete nejlépe.

Skiareál Špindlerův Mlýn

U Medvědína

Vyzkoušeny máme kopečky u dolní stanice lanové dráhy na Medvědín. Zaparkujete tu pohodlně, ovšem za poplatek. Jsou zde připraveny hromady technického sněhu, který využijete ke sklouznutí na čemkoliv. Pokud se rozhodnete vyvézt na vrcholy a trochu se pokochat zasněženými panoramaty, lanovka bude opět v provozu od 8.1.. Boby ani saně vám však lanovkou vyvézt nesmějí, je pouze pro pěší a běžkaře!

Svatý Petr

Ani na zdejších sjezdovkách není o sníh nouze, lanovka sice nejezdí, ale nahoru si vyšlápnete pěšky a dolů už to posviští samo. Doporučujeme zaparkovat na Parkovišti 2 Hromovka - Svatý Petr a do údolí Svatého Petra se projít centrem města podél řeky Labe, je to asi 1 km. 

Horní Mísečky

Ojíněné stromy, dostatek sněhové pokrývky, zkrátka zima jako v pohádce. Tak to v posledních dnech vypadá na Horních Mísečkách. Dojedete sem autem, připravte se ovšem na to, že parkoviště bývá během prázdnin v odpoledních hodinách vcelku plné a za parkovné zaplatíte 300 Kč. Odměnou vám však bude příjemný slunný svah, krásný výhled na Kotel a báječná jízda. V kiosku U zlomený běžky vás zahřeje káva, horká čokoláda nebo domácí vafle. 

Snowtubing Park Špindlerův Mlýn

Kopec akorát na parádní bobovačku a otevřené okénko s občerstvením a horkou kávou, to zní jako idylka. Vyzkoušejte Snowtubing Park na Bedřichově! Z Parkovišti 2 Hromovka - Svatý Petr jste tu za 20 minut. 

Skiareál Strážné

I na Strážném vás rádi přivítají. Sjezdovka Kolonka je pokryta dostatkem technického sněhu. Děti jistě potěší krásné hřiště přímo u obecního úřadu, kde i zaparkujete. Celodenní parkovné tu stojí 70 Kč. O hladu tu také nezůstanete, přes výdejní okénko vás obslouží skvělá Obecní restaurace, stejně tak kiosek na začátku sjezdovky. 

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

V provozu pro pěší a běžkaře je kabinová lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS na Černou horu. Jede denně od 8:30 do 16 hodin. Vyveze vás s kočárkem, pejskem na vodítku, vezme i boby nebo saně. U horní stanice mohou děti využít zasněžené plochy pro bobovačku, pro běžkaře je upraven asi 2 km dlouhý úsek. Před procházkou nebo po ní přijde vhod výdejní okénko Fordbaru. 

Situace se vzhledem ke sněhovým i epidemiologickým podmínkám mění velmi rychle, proto si vždy ověřte aktuální stav. Podívejte se na webové stránky jednotlivých areálů, facebookové profily a webkamery